Hubert’s News


Konwertowanie książek z Audible do MP3

Posted in Uncategorized by Hubert on the June 6th, 2011

Jak wiadomo, DRM przeszkadza tylko płacącym legalnie klientom – pirat i tak sobie ściągnie lub skopiuje w wygodnym dla siebie formacie.

Ponieważ jestem legalnym i płacącym klientem, muszę dodatkowo marnować czas i/lub wydawać pieniądze na programy pomagające w użytkowaniu legalnie zakupionych plików. Na przykład program do zdejmowania zabezpieczeń z zahasłowanych plików PDF, aby można było je umieścić na Kindle.

Ostatnio postanowiłem poprawić bezpieczeństwo jazdy samochodem, i słuchać książek zakupionych w Audible w samochodzie, zamiast na odtwarzaczu lub iPhonie. Książki Audible są w specjalnym formacie, który oprócz tego że jest zoptymalizowany pod częstotliwość ludzkich głosów, to jest zamknięty – nie można w prosty sposób przerobić książek na nic innego. A ja do samochodu potrzebowałem MP3.

Konwersja1

Po dość długich poszukiwaniach odnalazłem program (tylko pod Windows) o wiele mówiącej nazwie DRM Converter. Linka znajdziecie sobie sami po wpisaniu “DRM Converter” w Google. Program niestety jest płatny! No ale cóż się nie robi dla sztuki.

Po odpaleniu okazało się że mogę konwertować 2 książki równocześnie. Konwersja trwa dosyć długo (myślę że 6h książka konwertuje się około 1h). Po konwersji otrzymujemy jeden dłuuugi plik MP3, który oczywiście nie jest zbyt wygodny w użyciu, szczególnie na odtwarzaczu samochodowym.

Uwaga! Program działa tylko na komputerze zarejestrowanym w Audible przy pomocy naszego konta i hasła – używa oficjalnej biblioteki do odtwarzania. Oznacza to że możemy konwertować tylko książki zakupione przez siebie. Program nie łamie zabezpieczeń plików!

Konwersja2

Należałoby teraz ten plik jakoś sensownie pociąć. Tutaj zaprzęgłem open – source’owy program mp3splt. Program ten uruchamia się z linii poleceń, i po kilku próbach znalazłem idealne dla mnie ustawienia. Aby pociąć plik MP3 na kawałki o długości około 20 minut, oraz pociąć sensownie (tzn tak aby nie urwać czytającemu lektorowi w połowie słowa, ale przesunąć miejsce cięcia do najbliższej pauzy), należy wydać następujące polecenie:

mp3splt -t 20.00 -a -d katalog_docelowy plik_zrodlowy.mp3

Oczywiście możemy wygenerować sobie dłuższe lub krótsze pliki, ale dla mnie 20 minut jest optymalne. Program mp3splt ma bardzo dużo opcji, ustawić można praktycznie wszystko (np. możemy zadecydować co uznać za ciszę, bądź zaimportować listę miejsc do cięcia z uprzednio przygotowanego pliku).

Konwersja3

 Życzę udanych konswersji!

Posted via email from Hubert’s News

Podziel się: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Wykop
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Digg
 • Facebook
 • StumbleUpon

3 Responses to 'Konwertowanie książek z Audible do MP3'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Konwertowanie książek z Audible do MP3'.

 1. Toi Rigaud said,

  on November 15th, 2011 at 13:54

  httP://www.sweetandsour.pl

 2. poker said,

  on June 26th, 2012 at 22:53

  Zune along with iPod: Most men and women compare the actual Zune to the touch, but after seeing exactly how slim along with surprisingly tiny and light it is, I contemplate it to become rather special hybrid in which combines qualities of both the Touch as well as the Nano. It’s quite colorful as well as lovely OLED monitor is slightly smaller compared to touch display screen, but the player itself feels a lot smaller and lighter. It is about 2/3 all the, and is actually noticeably smaller in width and top, while being merely a hair thicker.


 3. on May 6th, 2014 at 10:39

  What a stuff of un-ambiguity and preserveness of
  precious experience regarding unpredicted emotions.

Leave a Reply