Hubert’s News


Kindle po roku

Posted in Uncategorized by Hubert on the December 14th, 2010
To już ponad rok od czasu, kiedy u mnie zawitał Kindle. Od tego czasu w ofercie Amazon pojawiły się jeszcze bardziej dopracowane modele, a do tego jeszcze tańsze. Ja jednak wciąż używam mojego Kindle 2 zakupionego w zeszłym roku.

Co więc zmieniło się przez ten czas?

  1. W Amazonie dostępnych jest około 530 tysięcy książek dla Kindle – w momencie gdy po raz pierwszy używałem Kindle, była to liczba około 240 tysięcy.
  2. Wzrosła liczba książek dostępnych w naszym regionie – nie brakuje już amerykańskich bestsellerów w momencie premiery.
  3. Zaczął działać cały Internet na Kindle. Początkowo myślałem że to pomyłka w oprogramowaniu Amazona ale okazało się że możemy otwierać strony nie tylko Amazona i wikipedii jak na początku. W związku z tym pojawiły się strony dostosowane do otwierania z czytnika: strony takie przygotował m.in. Project Gutenberg oraz Feedbooks. Nie ma problemu z pobieraniem książek bezpośrednio na czytnik.
  4. Nadeszło duże uaktualnienie oprogramowania czytnika, które umożliwiło funkcje społecznościowe: dzielenie się fragmentami i cytatami na Twitterze oraz Facebook. Dodatkowo nowy firmware umożliwia czytanie książek w formacie PDF bez konieczności formatowania. Pojawiła się tez oczekiwana funkcja tworzenie folderów dla książek.

Z Kindlem w domu i w podróży się nie rozstaję i jest to wciąż mój gadżet roku, mimo, że kupiłem go w roku poprzednim. Tak, iPad na razie nie wygrał z Kindlem…

Posted via email from Hubert’s posterous

Podziel się: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Wykop
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Digg
  • Facebook
  • StumbleUpon

Leave a Reply