Hubert’s News


Poczta zmienia trąbkę!

Posted in Uncategorized by Hubert on the June 14th, 2010
Jak dowiadujemy się (informacja za http://logistyka.wnp.pl/kosztowna-zmiana-logo-poczty-polskiej,112258_1_0_0.html), Poczta Polska zamierza przeprowadzić bardzo kosztowną operację zmiany koloru tła w swoim logo. Operacja jest kosztowna, ponieważ logo pojawia się w wielu miejscach – od materiałów promocyjnych po budynki. Nie wiemy ile kosztowało zaprojektowanie nowego logo, ani ile kosztowały badania marketingowe, które zakończyły się wnioskiem "Już wiemy dlaczego ludzie wolą wysłać kawał blachy doklejony do swojej koperty, byle tylko nie korzystać z naszych usług! Otóż logo jest żółte! Powinno być czerwone!".
Wszystko to dzieje się w momencie kiedy większość poczt europejskich ma spore problemy. Z jednej strony ludzie nie piszą już kartek i listów, które są tanie w transporcie i relatywnie drogie – a z drugiej strony popularność sklepów internetowych spowodowała konieczność konkurowania z firmami kurierskimi w procesie transportu paczek.
Jak sobie radzi np. niemiecka poczta? Zamyka oddziały – otwierając "pocztowe kąciki" w supermarketach i sklepach. W mieście w którym teraz jestem, pracownik kącika pocztowego w sklepie z winami tłumaczył mi poważnie że firma chce uzyskać efekt synergii i umożliwić klientom załatwienie spraw pocztowych bez specjalnego wychodzenia do urzędu pocztowego, a przy okazji innych zakupów. Od siebie mogę dodać że niemiecka poczta jest szybsza, mniej zawodna i tańsza od polskiej, a logo ma to samo odkąd pamiętam…

Posted via email from Hubert’s posterous

Podziel się: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Wykop
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Digg
  • Facebook
  • StumbleUpon

Leave a Reply