Hubert’s News


Testowa przesyłka z posterous

Posted in Uncategorized by Hubert on the June 11th, 2010
Jedną z przeszkód regularnego pisania na blog jest to że trzeba się przygotować. Mieć otwarty edytor, czy to Writer czy to edytor wbudowany w silnik bloga, hasło, skupić się, napisać, najlepiej nie za długo bo się sesja wytajmautuje… etc. Być może rozwiązaniem jest symulacji pisania na bloga przez… pisanie maili. Przecież zawsze jest czas na napisanie jednego maila na jakiś czas?
Posterous pozwala pisać maila – i następnie zawartość tego maila jest w inteligentny sposób przesyłana do zdefiniowanych na naszym koncie serwisów.  To, gdzie chcemy daną treść umieścić, wynika ze sformowania adresu: post@posterous.com wysyła wszędzie, twitter@posterous.com na twittera, etc. Można też skierować pod konkretny z naszych blogów. Radzi też sobie z wysyłaniem zdjęć na Flickr, filmów na Youtube etc. Liczba serwisów obsługiwanych jest dość duża. Przy wysyłaniu wszędzie np. na Twittera wysyła skrót i link, a całośc na blogi. Dotychczas używałem tego serwisu tylko do aktualizacji statusów na Twitter, jednak pomyślałem 
Niniejszy wpis jest napisany właśnie w ten sposób. Od wyniku oczywiście oczekuję obsługi polskich znaków diakrytycznych, formatowania zgodnego z obowiązującym w moim temacie na WordPress etc.
Ja się za chwilę przekonam jak poszło, wy już to widzicie… :-)

Posted via email from Hubert’s posterous

Podziel się: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Wykop
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Digg
  • Facebook
  • StumbleUpon

Leave a Reply