Hubert’s News


Polski sklep z książkami audio

Posted in audiobooks by Hubert on the February 27th, 2009

Jak niedawno się dowiedziałem, istnieje już polski sklep z książkami audio (do ściągnięcia), tak jak opisywane przeze mnie wcześnie Audible oraz Emusic Audiobooks. Ten sklep to Audioteka. Wybór książek nie jest jeszcze taki duży jak w angielskojęzycznych odpowiednikach, stale jednak jest uzupełniany.
Sklep zawiera profesjonalnie nagrane audio książki po polsku, w formacie mp3, jednak specjalnie przygotowanym: przed ściągnięciem plików czekamy kilkanaście minut, a pliki są “podpisywane” unikalnym znacznikiem – tak więc jest to połączenie zabezpieczenia z otwartym formatem. Jest to niezły pomysł, jedyna niedogodność to ten czas oczekiwania.
Jakość dźwięku jest b. dobra (lepsza niż kompatybilna z moim odtwarzaczem wersja formatu Audible3), książki są podzielone na sensowne kawałki, dzięki czemu łatwo znaleźć ostatnio słuchany rozdział nawet w odtwarzaczach nie wspierających zapisywania ostatnio słuchanego miejsca w książce.
Wcześniej opisywane przeze mnie sklepy z książkami audio sprzedawały je głównie “na abonament” – po opłaceniu określonej kwoty miesięcznie uzyskiwało się możliwość ściągnięcia dowolnej książki niezależnie od jej ceny. Audioteka natomiast umożliwia kupowanie poszczególnych książek, a ceny są znacząco niższe od wymienionych sklepów – średnia cena książki to 12 – 25 PLN. Większość książek to wynania unabridged czyli pełny tekst książki, nie opracowany i skrócony na potrzeby wydania dźwiękowego.
Na koniec subiektywna uwaga: Moje pierwsze zamówienie i rejestracja skończyło się przysłaniem mi newslettera, w którym był błąd – po zwróceniu uwagi na to mailem otrzymałem bardzo szybką odpowiedź z przeprosinami i kuponem na kolejną książkę audio – tak więc sklep traktuje swojego klienta z odpowiednim szacunkiem.

Podziel się: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Wykop
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Digg
  • Facebook
  • StumbleUpon

Leave a Reply