Hubert’s News


Zwolnienia w PKP Cargo

Posted in biznes by Hubert on the February 5th, 2009

Dziś jadąc do pracy usłyszałem że PKP Cargo planuje zwolnienie ok 15% pracowników i że “trwają rozmowy ze związkami zawodowymi”. WTF? Jakie rozmowy? Musisz zwolnić kogoś – to zwalniasz – to twój obowiązek wobec właścicieli / udziałowców firmy. Związki zawodowe to zbrodnia wobec jakiejkolwiek logiki ekonomicznej. Co jest ważniejsze – uratować firmę, czy zrobić dobrze niezwalnialnym dzieciom socjalizmu: “związkowcom”?

Podziel się: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Wykop
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Digg
 • Facebook
 • StumbleUpon

2 Responses to 'Zwolnienia w PKP Cargo'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Zwolnienia w PKP Cargo'.

 1. sielay said,

  on February 8th, 2009 at 1:29

  Smithowcy w tym momencie biją brawa, Keynsejowcy rzucają kamieniami. Związki to faktycznie u nasz takie wrzody na D, ale czy łatwo było by znaleźć dla nich zastępstwo? Przecież czysta Smithowska ręka rynku szybko pokazała dawnymi czasy, iż lubi odbiegać od pojęcia “sprawiedliwości społecznej”.

  Ale jakby nie było… za dużo u nas związków… taka polska mentalność. Ponoć nawet pierwszy strajk w historii USA zorganizowali Polacy ;)

  Druga rzecz IMHO, że zwolnienia są jedynie objawem braku umiejętności zarządzania zasobami.

 2. Kolmi said,

  on February 9th, 2009 at 18:17

  Ze związków jest pożytek w niektórych sytuacjach typu: w sporze zbiorowym, np. o polepszenie warunków – lepiej jak przyjdzie jeden związkowiec, niż 600 pracowników po kolei. Ale to ma sens tylko w przypadku wolnego rynku. Zresztą wystarczy by państwo zapobiegało monopolom / oligopolom tj dbało o konkurencje na rynku prac od strony podaży, a wszystko się jakoś samo ułoży ;-)

  Zresztą obecnie w Polsce przedsiębiorca ma już wystarczająco (za)dużo ograniczeń typu przestarzały kodeks pracy, US, podatki etc.
  Związki to typowy relikt komuny, których wszyscy się boją odstrzelić ze względu na “etos” i głosy wyborców niestety…

Leave a Reply