Hubert’s News


Emusic 2008/09

Posted in audiobooks,emusic,muzyka by Hubert on the September 24th, 2008

Czyli: co ściągnąłem z emusic.com w tym miesiącu…

Płyty

Emiliana Torrini: Me And Armini

emiliannatorrini.jpg
Po raz pierwszy Emiliannę usłyszałem na ścieżce dźwiękowej (napisach końcowych) filmu “Władca Pierścieni: Dwie Wieże”. Kończąca ten film smutna i piękna piosenka będąca monologiem Golluma na pewno wielu zapadła w pamięć. Artystka pochodzi z Islandii, nagrywa klasycznie brzmiące i delikatne płyty. Jest też znana ze współpracy z innymi artystami, jest np. autorką hitu Kylie Minogue “Slow”.

Betty Davis: They Say I’m Different

bettydavis.jpg
Kobieta która poznała Milesa Davisa (którego przez rok była żoną) z Jimim Hendrixem. Mistrzyni ognistego funku. Jej piosenki brzmią tak nowocześnie, że wszystkie współczesne “R&B” osiołki się powinny wstydzić.

Paul F. Tompkins: Impersonal

paultompkins.jpg
Tym razem słowo mówione. Występ znakomitego młodego komika, nabijającego się z gothów, miłośników jazzu, pozerów, i sławnych aktorek. Ma szansę zająć miejsce George’a Carlina!

The Cover Girls: The Greatest Hits

covergirls.jpg
Tandetna ale mająca urok dla kogoś urodzonego w latach 70-tych muzyka hiszpańskojęzycznej biedoty śpiewającej po angielsku, służąca początkowo wyłącznie jako podkład do break-dance zwana była, nie wiedzieć czemu, freestyle’m. Wywodzi się z niej kilka sław które wyrwały się z getta i zdobyły umiarkowaną popularność w latach 80-tych. Jedną z nich był zespół The Cover Girls. Polecam miłośnikom klimatów typu Miami Vice.

Audioksiążki

A.J.Jacobs: The Year Of Living Biblically

biblically.jpeg
Czy ludzie mówiący że żyją zgodnie z Biblią, mówią prawdę? Dziennikarz Esquire postanawia przeprowadzić eksperyment: przez rok żyje zgodnie z zasadami wymienionymi w Biblii, rozumianymi dosłownie. Książka jest kroniką tego przedświęwzięcia. Autor (który również czyta audioksiążkę), staje przed problemami typu: skąd wziąć wołu na ofiarę gdy się mieszka na Manhattanie. Wynika z tego wcale nie, jak mogło by się zdawać, naigrywanie się z religii, lecz głębsza refleksja o zmianach kulturowych zachodzących w cywilizacji judeo-chrześcijańskiej.

Podziel się: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Wykop
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Digg
 • Facebook
 • StumbleUpon

One Response to 'Emusic 2008/09'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Emusic 2008/09'.

 1. Renata said,

  on February 18th, 2009 at 22:18

  hej. mam prośbę na początku stycznia zarejestrowałam się na emusic.com ale teraz tego żałuje i chciałabym się z tego wycofać ale mój angielski jest strasznie slaby i nie mogę sobie z tym za bardzo poradzić. czy mogłabym liczyć na Twoją pomoc???

Leave a Reply