Hubert’s News


Moje starcie z World Of Warcraft, część I

Posted in gry,mmorpg,recenzja,warcraft,world-of-warcraft by Hubert on the June 30th, 2007

Nigdy nie byłem wielkim fanem serii “Warcraft”. Jedynkę skończyłem, dwójkę tylko ludźmi, zaś trójki nawet nie widziałem. Jednak opinie o MMORPG “World Of Warcraft” są tak dobre, że gdy zobaczyłem wczoraj możliwość wypróbowania gry (chyba przez 10 dni) za darmo, postanowiłem skorzystać.

Do ściągnięcia jest plik mający ponad 3 GB. Zostawiłem go na noc (gra posiada własny downloader, działający jako aplikacja peer-to-peer, można jednak tą opcję wyłączyć i wtedy zachowuje się jak zwykły klient HTTP) i poczytałem trochę o samej grze. Aha, można wybrać sobie “styl gry” – jest też coś dla gości takich jak ja (czyli mających mało czasu na rozwój postaci i traktujących każdą grę jako single-player :-) ).

W końcu jest! Ściągnął się. Instalacja trwała naprawdę krótko, w końcu gra się uruchomiła. Obejrzałem filmik początkowy (bardzo ładny), potem zostałem poproszony o zalogowanie się i… gra się zakończyła a “Blizzard Downloader” zaczął ściągać 0,5 GB patcha, który oczywiście nie mógł być dołączony do kodu klienta mającego 3,5 GB.

I na tym koniec pierwszego starcia, czekam aż ściągnie się patch, a ja sobie przypomniałem dlaczego gram głównie na konsoli – żadnych instalacji, patchowania etc … :-)

Podziel się: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Wykop
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Digg
  • Facebook
  • StumbleUpon

Leave a Reply