Hubert’s News


Mit na temat negocjacji

Posted in biznes by Hubert on the September 30th, 2010

Konwencjonalna, potoczna mądrość, którą wielu powtarza to: nie przedstawiaj pierwszej oferty w trakcie negocjacji. Poczekaj aż druga strona ja przedstawi jako pierwsza.

W rzeczywistości jest to nieprawdziwy i szkodliwy mit. W przedstawieniu swojego stanowiska w pierwszej kolejności jest znacząca siła dająca przewagę: otóż określamy strefę możliwego porozumienia (zone of possible agreement). W książce “The Truth About Negotiations” autorka (Leigh Thompson) wspomina o badaniach przeprowadzonych przez Adama Galinsky’ego i Tomasa Mussweilera z których wynika że aż w 85% przypadków wynik negocjacji jest skorelowany z pierwszą ofertą!

Z drugiej strony: gdyby wszyscy stosowali się do potocznej zasady: nie przedstawiaj oferty pierwszy, prowadziło by to do nieuniknionych impasów w każdej negocjacji.

Kilka drobiazgów

Posted in Uncategorized by Hubert on the September 22nd, 2010

SlightButSteady_05

  • Ciekawa seria parodii tzw polskiej szkoły plakatu… Część z nich zostało stworzonych przez ludzi nie znających języka polskiego, co powoduje że są jeszcze śmieszniejsze. Kliknij tutaj.
  • Jak wiadomo, Roky w końcu został w naszych mediach zauważony. Stawiam więc kolejny challenge: kiedy zauważony zostanie John Trubee? Niedawno zakupiłem kolejny jego album do mojej kolekcji: Satan Killed Me Today.
  • O albumie muzyk mi napisał: Some of the tunes were included in my quasi-opera ‘HAWAIIAN TAN RATFACE’ performed one time only at Studio Z in San Francisco in February, 2004. The recording sessions occurred in October 2004 and October 2005. Most of the tunes are not mixed because I ran out of money to mix them. A finished, mixed version of the album will be available whenever I can get money without lying, cheating, killing, or glomming onto other human beings like a despicable parasite for it.
  • No to jeszcze jeden fajny cytat z Johna: Praying is an admission of powerlessness. I despise powerlessness in myself so I do not pray. I must act in the world to achieve my goals. Petitioning imaginary beings for anything is a waste of time. Petitioning actual living human beings is USUALLY a waste of time.

Cytat na dzis

Posted in Uncategorized by Hubert on the September 16th, 2010
One of my favorite Zen stories is of the master who asks his disciple a series of questions. No matter what the disciple answers, the master hits him with a stick. Even contradictory answers are met with the stick. The result is not resentment but enlightenment. If you stick around long enough, life will teach you this lesson for free: no matter what you do, it hits you with its stick!

(źródło: The Skeptic's Dictionary)

Posted via email from Hubert’s posterous

Sh*t My Dad Says

Posted in Uncategorized by Hubert on the September 15th, 2010

Książka “Sh*t My Dad Says” Justina Halperna ma piękną legendę. Legendę o młodym człowieku, który, po rozstaniu z dziewczyną, wraca do domu swoich rodziców by zamieszkać ze swoim szorstkim ojcem. Rozbawiony jego wypowiedziami, postanawia umieszczać cytaty z nich na specjalnie założony w tym celu koncie Twitter. Konto nazywa shitmydadsays czyli coś w stylu “co pierniczy mój stary”. Konto zdobywa popularność, pojawiają się propozycje napisania książki oraz stworzenia serialu telewizyjnego. Koniec legendy.

Na ile ta legenda jest prawdziwa? No cóż, Justin przez wiele lat współpracował z miesięcznikiem Maxim, więc aż takim debiutantem nie jest. Wiedział dobrze jak podkręcić zainteresowanie swoim produktem.

Zainteresowany tweetami, kupiłem i przeczytałem książkę (1:0 dla Justina). Książka jest cieniutka i opowiada historię o tym jak ten szorstki ojciec jest naprawdę kochający i wrażliwy ale nie umie okazywać uczuć. Historia banalna ale efektywnie opowiedziana, do tego okraszona taką ilością wypowiedzi Halperna seniora że czasami brakuje tchu ze śmiechu. Generalnie więc książka porażką nie jest, wręcz przeciwnie.

Co do serialu, nie wiadomo jeszcze nic. Była mała afera związana z tytułem (więc tytuł serialu wypowiada się “blip” my dad says"), a rolę ojca zagra William Shatner który moim zdaniem nadaje się do grania gbura jak mało kto. Serial będę na pewno oglądał, przynajmniej pierwsze odcinki. (A więc może będzie 2:0 dla Justina).

Trailer serialu