Hubert’s News


Ciekawy sposób na promocję książki

Posted in Uncategorized by Hubert on the August 10th, 2009

Słuchałem jakiś czas temu audio książki Marcina Ciszewskiego pt. “www.1939.com.pl”. Tytuł książki był równocześnie stroną internetową promującą stronę. Do tego miał sens – bo miał sugerować połączenie roku 1939 z nowoczesnością (adres internetowy), a książka opowiada o polskim współczesnym oddziale wojskowym który przenosi się w czasie w czasy kampanii wrześniowej.
Niedawno dowiedziałem się o kontynuacji książki – tym razem dziejącej się w czasie Powstania Warszawskiego – tym razem ma tytuł “www.1944.waw.pl” i znów jest to prawdziwa strona, gdzie m.in. można przeczytać darmowy fragment książki. Tym razem mamy zastosowaną skrótową domenę Warszawy i znów rok w którym dzieje się akcja.

Ciekawa książka audio po polsku – Narrenturm

Posted in audiobooks by Hubert on the August 3rd, 2009

Z ciekawych książek audio mogę polecić prawdziwą superprodukcję nie tylko jak na nasze warunki – również w świecie angielskojęzycznych książek nie spotkałem się z realizacją na taką skalę. Chodzi o “Narrenturm” wg Andrzeja Sapkowskiego.
Słuchowisko ma oryginalnie napisaną muzykę, obsadę liczącą podobno ok 100 aktorów i znane w niej nazwiska (np. Henryk Talar). Muzykę skomponował znany m.in. ze ścieżki dźwiękowej do gry “Wiedźmin” Adam Skorupa. Żyć nie umierać! Słucha się tego świetnie, mimo że jeszcze całość nie jest zmiksowana, realizatorzy podjęli decyzję o udostępnianiu nagrania po kawałku – mamy pierwsze ponad 20 rozdziałów.
Naprawdę polecam kupić, może dzięki temu rynek polskich książek audio się trochę rozrusza.