Hubert’s News


Emusic 2008/09

Posted in audiobooks,emusic,muzyka by Hubert on the September 24th, 2008

Czyli: co ściągnąłem z emusic.com w tym miesiącu…

Płyty

Emiliana Torrini: Me And Armini

emiliannatorrini.jpg
Po raz pierwszy Emiliannę usłyszałem na ścieżce dźwiękowej (napisach końcowych) filmu “Władca Pierścieni: Dwie Wieże”. Kończąca ten film smutna i piękna piosenka będąca monologiem Golluma na pewno wielu zapadła w pamięć. Artystka pochodzi z Islandii, nagrywa klasycznie brzmiące i delikatne płyty. Jest też znana ze współpracy z innymi artystami, jest np. autorką hitu Kylie Minogue “Slow”.

Betty Davis: They Say I’m Different

bettydavis.jpg
Kobieta która poznała Milesa Davisa (którego przez rok była żoną) z Jimim Hendrixem. Mistrzyni ognistego funku. Jej piosenki brzmią tak nowocześnie, że wszystkie współczesne “R&B” osiołki się powinny wstydzić.

Paul F. Tompkins: Impersonal

paultompkins.jpg
Tym razem słowo mówione. Występ znakomitego młodego komika, nabijającego się z gothów, miłośników jazzu, pozerów, i sławnych aktorek. Ma szansę zająć miejsce George’a Carlina!

The Cover Girls: The Greatest Hits

covergirls.jpg
Tandetna ale mająca urok dla kogoś urodzonego w latach 70-tych muzyka hiszpańskojęzycznej biedoty śpiewającej po angielsku, służąca początkowo wyłącznie jako podkład do break-dance zwana była, nie wiedzieć czemu, freestyle’m. Wywodzi się z niej kilka sław które wyrwały się z getta i zdobyły umiarkowaną popularność w latach 80-tych. Jedną z nich był zespół The Cover Girls. Polecam miłośnikom klimatów typu Miami Vice.

Audioksiążki

A.J.Jacobs: The Year Of Living Biblically

biblically.jpeg
Czy ludzie mówiący że żyją zgodnie z Biblią, mówią prawdę? Dziennikarz Esquire postanawia przeprowadzić eksperyment: przez rok żyje zgodnie z zasadami wymienionymi w Biblii, rozumianymi dosłownie. Książka jest kroniką tego przedświęwzięcia. Autor (który również czyta audioksiążkę), staje przed problemami typu: skąd wziąć wołu na ofiarę gdy się mieszka na Manhattanie. Wynika z tego wcale nie, jak mogło by się zdawać, naigrywanie się z religii, lecz głębsza refleksja o zmianach kulturowych zachodzących w cywilizacji judeo-chrześcijańskiej.

Darmowy album z remiksami muzyki z Doom II

Posted in muzyka by Hubert on the September 4th, 2008

Doczekaliśmy się, po 2 latach, kontynuacji projektu “Dark Side Of Phobos”, który zawierał remiksy muzyki z pierwszego Dooma. Album Delta-Q-Delta jest dostępny tutaj, można go na tej stronie również posłuchać. Polecam szczególnie jako muzykę do samochodu! Albo na randkę.

Lost Odyssey

Posted in gry by Hubert on the September 4th, 2008

A już o grach mowa, to znalazłem kolejną grę na Xbox 360 którą koniecznie musze kupić. Lost Odyssey. Spójrzcie poniżej… Dodam że na PS2 uwielbiałem Final Fantasy X oraz XII.

Legend Of Neil

Posted in film,internet by Hubert on the September 4th, 2008

Kolejny przykład darmowej, legalnej, i doskonałej jakości rozrywki (lepszej niż abonamentowa telewizja). Serial Legend Of Neil opowiadający o Neilu, który we wstydliwych okolicznościach przedostał się do świata gry Legend Of Zelda. Jest to kolejny przykład tego jak przy prostym założeniu (pokazanie mechaniki świata gry która okazuje się absurdalna) uzyskujemy zabawny i zajmujący efekt. Do tego zobaczymy w serialu m.in. Felicię Day. Całość do obejrzenia tutaj.
Hmm, wyszła mi kolejna notka dotycząca sieciowego serialu… Zaczyna to wyglądać na to że nic innego nie robię tylko oglądam. A prawda jest taka że odcinki tych seriali mają po kilka minut – i na tyle starcza mi czasu, sił, i cierpliwości. Podejrzewam że nasze dzieci telewizję będą znały tylko z takich “kawałków”. Pokolenie Youtube :-)