Hubert’s News


Fikcyjne korporacje

Posted in biznes,film,humor by Hubert on the June 19th, 2008

Zainspirowany artykułem w manager magazine dotyczącym inwestowania w nieruchomości, w którym przeczytałem że apartamentowce nad morzem buduje firma Stark Development, zacząłem zastanawiać się, jak często na potrzeby filmów i komiksów tworzy się fikcyjne korporacje. Oczywiście dzieje się tak ponieważ wymienianie prawdziwych firm może prowadzić do problemów prawnych. Ciekawe jest też, jak wielu bohaterów Marvela miało własne firmy…
Im więcej o tym myślałem, tym więcej firm przychodziło mi do głowy, i ze zdziwieniem spostrzegłem, że na temat każdej z nich jestem w stanie opowiedzieć parę słów… człowiek pamięta tak wiele niepotrzebnych informacji!
Oto kilka z najbardziej zapadających w pamięć fikcyjnych korporacji.

Weyland Industries (Alien vs Predator) oraz Weyland-Yutani (seria Alien).

Firma założona przez Charlesa Bishopa Weylanda o którego oparto wygląd cyborga Bishopa z pierwszego “Obcego” (bo to ten sam aktor, hehe). W serii o Obcych nazywana czasem po prostu “firmą”. Przedstawiciele firmy zaślepieni chęcią zysku nakazali uzyskać żywego Obcego, co wiadomo jak się skończyło.

Cyberdyne Systems

Nie wiemy co ta firma produkowała przedtem, ale jak dostali kawałki Terminatora, to zaczęli je badać, co w końcu doprowadziło do wyprodukowania Terminatora. I tak w koło macieju, typowy paradoks czasowy.

Stark Industries

Firma prowadzona przez Tony’ego Starka, czyli Iron Mana. Typowy przykład korupcjogennego połączenia prywatnego i państwowego kapitału – lwia część zleceń tej firmy to produkty wojskowe.

Umbrella Corporation

Firma farmaceutyczna, znana z serii gier i filmów Resident Evil. Odpowiedzialni za wypuszczenie wirusa zamieniającego ludzi w zombiaki w Racoon City i nie tylko.

LexCorp

Właściciel: główny wróg Supermana, Lex Luthor. Zdaje się że zajmują się dokładnie wszystkim: od wydawania gazet, poprzez linie lotnicze, aż to badanie artefaktów zostawionych przez kosmitów. Ot, taki fikcyjny Virgin czy Kraft.

Donnie Darko w Księciu Persji

Posted in film,gry by Hubert on the June 12th, 2008

A jednak nie perski książę, ale Jake Gyllenhaal, który mi zawsze będzie się kojarzył z filmem Donnie Darko, będzie grał głównego bohatera filmu opartego na serii gier Prince Of Persia. Co ciekawe, IMDB wymienia samego Jordana Mechnera jak jednego ze scenarzystów.
prince

Bliźniacze gadki cz. IV

Posted in dzieci by Hubert on the June 11th, 2008

Bardzo ważna w życiu dzieci w wieku 2,5 lat jest wyobraźnia. Dodatkowo, u bliźniaków bardzo ważna jest zazdrość i poczucie sprawiedliwości (każdy musi mieć to samo, nawet jeśli to jest guz na głowie).
Rano, jeszcze w piżamie, Julka bawi się koło łóżka w swoją ulubioną czynność w piaskownicy.
- Kopię dołek.
- Dla kogo kopiesz dołek? – pyta Natalka.
- Dla siebie! – odpowiada Julka.
- A dla mnie?! – zawodzi Natalka.
Jak widać zazdrość sięga również rzeczy “na niby”.
Tak swoją drogą, kopanie komuś dołków to scena jak z Kill Bill, co nie?