Hubert’s News


Prestiż

Posted in film,recenzja by Hubert on the March 26th, 2008


Things don’t always go as planned, Mr. Angier. That’s the beauty of science.
Film Prestiż opowiada o zmaganiach pomiędzy dwoma wielkimi iluzjonistami Robertem Angier (Hugh Jackman) oraz Alfredem Borden (Christian Bale) którzy rozpoczynali karierę razem, jednak ich ambicja, chęć sławy oraz nieszczęśliwy zbieg okoliczności spowodowały że ich drogi się rozeszły. Od tej chwili ich życie to ciągła walka by być lepszym od drugiego, i wykraść jego tajemnice za wszelką cenę. Akcja filmu pokazywana jest w kilku planach czasowych równocześnie, jednak inny sposób pokazywania scen, wygląd postaci, kolorystyka etc powoduje że bardzo łatwo jest nam nadążyć za zmianami planów (czasami zmiana następuje na kilka sekund). Każdy z bohaterów skrywa tajemnicę, którą odkrywamy dopiero na końcu filmu (wtedy też innego znaczenia nabiera wiele scen które wcześniej widzieliśmy).
Prestiż jest filmem wyreżyserowanym przed Christophera Nolana, na podstawie powieści Christophera Priesta (przetłumaczonej rownież na język polski). Oprócz aktorów grających główne role, widzimy w nim m.in. Micheala Caine’a, Scarlett Johansson, Andy’ego Serkisa oraz Davida Bowie (w roli ekscentrycznego naukowca Tesli). Struktura gilmu przypomina nieco wcześniejszy film reżysera: Memento. Tutaj też po obejrzeniu filmu do końca ma się ochotę zacząć od początku, po to właśnie, aby sprawdzić czy wszystko “pasuje” – czy reżyser gdzieś nas nie oszukał, tak jak iluzjonista, który pokazuje nam jedną rzecz (np. wymachuje pustym kapeluszem), by odwrócić uwagę publiczności od innej (np. od sięgnięcia drugą ręką do kieszeni). Film podobał mi się na równi z Memento, a bardziej niż Batman Begins. Polecam z czystym sumieniem!

Ciekawe porównanie cen

Posted in apple,biznes,podatki by Hubert on the March 26th, 2008

Czyli po raz kolejny podatek od bycia Polakiem w działaniu: zestawienie tutaj.

Księcia Persji może zagrać perski książę

Posted in film,gry by Hubert on the March 18th, 2008


Jak dowiadujemy się z Joystiq, jednym z kandydatów do roli księcia Persji w powstającym filmie Prince Of Persia jest David Zandi, aktor, który faktycznie pochodzi z perskiej rodziny królewskiej. Jak dla mnie, wyglądem również pasuje. Film ma mieć premierę 10. lipca 2009 roku.

Dodawanie własnych informacji do Google Maps

Posted in internet by Hubert on the March 18th, 2008

google maps logoJak podaje blog Google Operating System, użytkownicy w USA mogą już dodawać informacje do map tak, że widoczne one są dla wszystkich innych użytkowników np. w wynikach wyszukiwania w Google Maps. Dotychczas można było tworzyć swoje własne mapy z danymi, lub ewentualnie dopisać informacje o swojej firmie. Zapewne wkrótce usługa będzie dostępna dla użytkowników z innych krajów a mapy zaroją się od informacji o zabytkach, ciekawych miejscach i… od spamu :)

Z kamerą komórką wśród zwierząt :)

Posted in dzieci by Hubert on the March 8th, 2008

Bliźniacze gadki cz. II

Posted in dzieci by Hubert on the March 8th, 2008

P2020027Gdy jechałem w piątek wieczorem do domu, zadzwoniła do mnie Magda oznajmiając że dziewczynki chcą ze mną rozmawiać. Oto co usłyszałem.

Julka: Tatusiu kiedy będziesz? Ogól się bo kłujesz jak kaktus!
Natalia: Tatusiu masz być ogolony i czysty!

Ponieważ golę się w łazience, wcześniej zazwyczaj biorąc prysznic, dziewczyny uznały to za jedną czynność :)
Ot, wymagania młodych dam :)

Ukazał się długo oczekiwany SDK do iPhone

Posted in apple,biznes by Hubert on the March 7th, 2008

SDK
Ukazał się długo oczekiwany SDK do iPhone. Na razie beta, na razie pracuje (chyba) tylko z emulatorem, ale i tak wiele zmieni na rynku programów na iPhone jak i również iPod Touch. Dla programistów piszących na urządzenia przenośne to nowy rynek, dla użytkowników to szansa na dużo nowych aplikacji. Napisane programy będzie można sprzedawać poprzez iTunes, po podpisaniu umowy z Apple (za symboliczną opłatą 99 USD). Z wpływów ze sprzedaży aplikacji 30% zgarnie Apple za hosting, obsługę kart etc. SDK jest darmowe, więc tylko ściągać, i pisać :) Wcale nie trzeba mieć dostępu do iTunes aby na tym zarobić (myślicie że Hindusi nie zabiorą się za pisanie gierek?). Aha, trzeba mieć Leoparda i Intelowego Maca.

Ziff-Davis Media bankrutuje

Posted in biznes,internet by Hubert on the March 6th, 2008

Legenda epoki Web 1.0, Ziff-Davis Media, założyciele takich stron jak 1UP, czy ZDNet (w tej chwili należąca do CNet), złożyła wczoraj dokumenty związane z prawnym uznaniem ją za bankruta. Ziff-Davis Media wydaje również kilka czasopism poświęconych grom, pismo PC Magazine. Za przyczynę niepowodzeń finansowych podaje się spadek czytelnictwa i zwrotów z reklam i subskrybcji…
Zaczynam rozumieć czemu dostałem propozycję odnowienia subskrypcji Electronic Gaming Monthly w styczniu (subskrybcja kończy się w… listopadzie) :)

Odważne pomysły na biznes

Posted in biznes by Hubert on the March 6th, 2008

Wczoraj oglądałem w telewizji NBC program na temat trufli. Są to, jak zapewne wszyscy wiedzą, grzyby, rosnące pod powierzchnią ziemi, używane w przygotowywaniu wykwintnych dań. Istnieją trufle hodowlane, najbardziej jednak w cenie są trufle dzikie, a w ogóle najdroższe z nich są trufle białe (Tuber Magnatum), za których kilogram restauracje płacą do kilku tysięcy Euro. W programie pokazany był człowiek, który nie bał się odważnego pomysłu na życie: zajmuje się tresowaniem psów tak aby szukały białych trufli, i zajmuje się ich poszukiwaniem… Sezon trwa tylko 2 miesiące w roku, ale jednego dnia potrafi zebrać od 500g do 800g grzybów. Nietrudno policzyć że w ciągu tych dwóch miesięcy spokojnie zarabia na resztę roku.
Ciekawe, prawda? Czasami odważny krok i otwarte podejście do biznesu popłaca – a może właśnie zazwyczaj tak jest że takie kroki są bardzie opłacalne – właśnie dlatego że są ryzykowne?

Nowy wygląd i silnik bloga

Posted in Uncategorized by Hubert on the March 6th, 2008

Jak zapewne widać, zmieniam “bebechy” bloga na WordPress. Oprócz większej kontroli nad wyglądem i dodatkami, ma on wiele korzyści w porównaniu do dotychczas używanego silnika Blogger. Jestem w trakcie przenosin, nie wszystko jeszcze jest dopracowane, jednak wszystkie dotychczasowe wpisy i komentarze powinny być już przeniesione. Proszę o informację, jeśli coś nie działa!
Blogger miał różne wkurzające ograniczenia, np. konieczność przenoszenia się na stronę blogger.com aby wpisać komentarz lub nowy post, niemożność wstawienia linków typu “następna strona”, no i niemożność skorzystania z bogatej biblioteki dodatków napisanych specjalnie dla WordPress. WordPressem wygodniej się zarządza, mam nadzieję również, że wygodniej się nawiguje i czyta.

Next Page »