Hubert’s News


Poradnik młodego rodzica: Smoczek

Posted in dzieci,rodzice by Hubert on the January 9th, 2008


Od dawna planowaliśmy oduczanie naszych “bliźniąt Chaosu” od spania ze smoczkami. Młode damy nie wyobrażały sobie spania bez, jak to określały, “dyda”. W końcu mają już ponad 2 lata, a mama dentystka bała się o zgryz, więc w końcu postanowiliśmy załatwić sprawę metodą “cold turkey” – czyli zacisnąć zęby i zrobić to raz a dobrze. Wykorzystaliśmy do tego kilka dni po świętach do 1. stycznia, w których byliśmy w domu.

Dzień 1
Magda dzielnie stawia czoło nie chcącej spać zgrai, wołającej o smoczka. Na poczekaniu wymyśla legendę, że smoczki zostały u Ciosi Asi. Kupują, coś tam planują że do Cioci Asi trzeba będzie zadzwonić i… w końcu zasypiają.

Dzień 2
Zasypiają praktycznie bez problemów, opowiadając tylko wieczorem sobie że smoczki zostały u Cioci, i dodając: “może spadł pod łóżko?”. W nocy za to Julia budzi się mlaskając i marudząc że “coś chce”… ale nie wie dokładnie co.

Dzień 3
Dziewczyny w dzień zrobiły nam mały ubaw, organizując wyprawę “po smoczka” (jedna ciągnęła drugą na zabawkowej taczce). W nocy spokój.

Dzień 4 i dalej
Dziewczyny czasem “dzwonią” z zabawkowych telefonów do Cioci i mówią “Cześć ciociu, przyjedziesz dziś i przywieziesz dydusia?”. Ale chyba już zapomniały co to w ogóle jest. Za to Julka wyrobiła sobie nawyk że jak się w nocy obudzi, to zamiast, jak dotychczas, wołać nas, przychodzi do naszej sypialni… kompletnie spakowana. Ma ze sobie parę maskotek, kocyk, czasem kubek z piciem… Nie wiemy jednak czy ma to coś wspólnego z “odwykiem”.

Tak czy inaczej poszło całkiem gładko – dziewczyny nie proszą o smoczki przed spaniem, być może dzięki “uzasadnieniu” wymyślonemu przez Magdę?

Kolejna porcja ciekawych podcastów

Posted in podcasts,podcasty by Hubert on the January 9th, 2008

Chyba już trzeci raz piszę o ciekawych podcastach (poprzednio tu oraz tu). Tym razem kilka audycji o zdecydowanie lżejszej tematyce.

  • Na pierwszy ogień Coverville, czyli prowadzona od 2004 roku audycja Briana Ibotta. Jak można się domyśleć z nazwy, przedstawiane są w niej piosenki wykonywane nie przez oryginalnych artystów. Często są to wersje zaskakujące, czasami nie do rozpoznania. Zawsze jednak słucha się ich z przyjemnością – a ja jestem zagorzałym miłośnikiem coverów.
  • Kolejna audycja Briana to Lyrics Undercorver, w której omawia zaskakujące często rzeczywiste znaczenie i pochodzenie tekstów piosenek. W sam raz dla każdego, kto zastanawiam się co oznacza Brimful of Asha on the 45…
  • Teraz coś związanego z moim nowym hobby. Audycja znanego z Extra Life Radio Scotta Johnsona pod tytułem The Instance. Poświęcona w całości grze World Of Warcraft, jednak wolna od wad innych podcastów na ten temat (w audycji uczestniczą ludzie którzy mają jakieś życie :) ).
  • Coś dla ludzi którzy starają się patrzeć trzeźwo na świat i myśleć krytycznie: The Skeptics Guide To The Universe. Audycję prowadzi dr Steven Novella, prezes New England Skeptical Society. Ciekawe szczególnie omówienia doniesień “naukowych” w mediach.
  • Na koniec dwie audycje po polsku. Po pierwsze Polygadka, podcast niezawodnego serwisu o grach polygamia.pl. Słucham ich regularnie, mimo że nie mam dużo czasu na granie. A po drugie startujący właśnie podcast Nerdofonia, prowadzony przez Szymona i Oskara z Londynu i przypominający swoim luzem nieco podcasty DiggNation.

Przyjemnego słuchania!