Hubert’s News


Marvel Digital Comics

Posted in Uncategorized by Hubert on the November 20th, 2007

Marvel udostępnił na swojej stronie Marvel Digital Comics tysiące specjalnie opracowanych komiksów z całego okresu istnienia firmy. Komiksy są przygotowane do przeglądania przez WWW (nie trzeba ściągać żadnego oprogramowania), tak aby zachować czytelność ilustracji i napisów. Jeśli ktoś wcześniej korzystał z darmowych komiksów na stronie Marvela, to rozpozna ten interfejs. Kilkaset komiksów jest dostępnych za darmo, za dostęp do całości trzeba wykupić subskrypcję. Uwaga: nie można czytać offline!

Beowulf

Posted in Uncategorized by Hubert on the November 15th, 2007


Sędziwy Król Hrothgar świętuje ze swoimi poddanymi. Atmosfera jest wspaniała, wszyscy ucztują, piją i śpiewają (mimo, że młoda królowa Wealthow krzywo patrzy na króla, gdy ku uciesze współbiesiadników robi z siebie błazna). Niestety, głośne śpiewy budzą potwora, która dokonuje masakry wśród świętujących. Król rozpoczyna poszukiwania bohatera, który uwolni lud od straszliwego stwora…
Film zobaczyłem nie wiedząc o nim prawie nic. Prawie do ostatniej chwili byłem przekonany, że jest to “normalny” film aktorski – nie wiedziałem że jest w całości animacją. Przeczytałem o tym dopiero w dniu seansu.
Nie pamiętam dokładnie historii Beowulfa, jednak mam wrażenie że scenarzyści (Neil Gaiman oraz Roger Avary), trochę ją powykręcali, co wyszło historii na dobre. Film jest pełen brutalności, namiętności oraz humoru w dawkach wymieszanych w sam raz. Animowane postacie są tak podobne do swoich aktorskich odpowiedników, że czasami zadajemy sobie pytanie, dlaczego film jest animacją – tym bardziej że postawiono na animację realistyczną. Prawdopodobnie z jednej strony zadecydowało zamiłowanie reżysera Roberta Zemeckisa do animacji jak i do eksperymentów ekranowych, a z drugiej, niestety, budżet. Co ciekawe, niektóre sceny walki przypominały mi sceny z gry God Of War.
Film bardzo mi się podobał, choć nie byłem do niego nastawiony pozytywnie na początku. Jednak po kilku scenach ukazujących dwuznaczność poczynań i motywacji bohaterów, zaczął mi się podobać.
Warto film zobaczyć aby poznać współczesną interpretację europejskiego mitu, jak i po to by dać się przenieść na czas seansu do świata bohaterów, potworów, dumnych wojowników etc.

Mistrzowie Horroru w Polsce

Posted in Uncategorized by Hubert on the November 7th, 2007


Będąc niedawno w kraju, zakupiłem pierwszą część wydania Masters Of Horror po polsku. Pierwsza część zawiera dwa filmy: Incydent na górskiej trasie Coscarellego oraz Cigarette Burns Carpentera. Filmy zawierają polskie napisy oraz lektora, a z zapowiedzi na DVD wynika, że wydane będą obie serie. Nic tylko kupować i się bać.