Hubert’s News


Ucieleśnienie nerdowskich marzeń?

Posted in Uncategorized by Hubert on the October 5th, 2007

Wygląda na to, że gwiazda serialu Cudowne lata, grająca rolę Winnie Danica McKellar po zakończeniu młodzieńczej kariery aktorskiej została matematycznym geniuszem. Jest współautorem rozprawy pt. Percolation and Gibbs states multiplicity for ferromagnetic Ashkin-Teller models on Z2 zwanej również pod nazwą Chayes-McKellar-Winn Theorem. Napisała również książkę pomagającą w nauce matematyki wśród uczniów szkół średnich pt. Math Doesn’t Suck. Grywa czasami gościnnie w serialach (m.in The West Wing), słuchowiskach, oraz sztukach teatralnych. Na swojej stronie odpowiada na pytania fanów, dotyczące m.in. różnych problemów matematycznych.
Dowiedziałem się o tym z serwisu Cracked.com, który zamieścił artykuł na temat kilku zapomnianych gwiazdach telewizji (wg schematu “co oni robią teraz?”).

Wrong Turn 2

Posted in film,horror by Hubert on the October 2nd, 2007


Obejrzałem Wrong Turn 2 i… przez większość czasu spędzonego na oglądaniu nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Film jest o niebo lepszy od pierwszej części (co się chyba za często nie zdarza przy kontynuacjach tanich horrorów…), ma ciekawy scenariusz, dobre dialogi i dobre sceny gore…
Film jest debiutem reżysera o dobrym nazwisku Lynch (Joe Lynch). Warto zwrócić uwagę na rolę Henry’ego Rollinsa (TEGO Rollinsa) oraz na muzykę Beara McCreary (gościa który napisał muzykę m.in. do serialu Battlestar Galactica). Oprócz większej ilości scen wyjaśniających pochodzenie i sposób życia mutantów film zawiera też doskonałą satyrę na uczestników programów “reality show”.
Polecam z czystym sumieniem, w skali horrorowej 5/5, w skali ogólnofilmowej 3.5/5. Aha, no i nie jest to film dla delikatnych…