Hubert’s News


Recenzje komiksów: Agents of Atlas vol. I

Posted in komiks,recenzja by Hubert on the April 27th, 2007

AGENTS OF ATLAS VOL I

W tej historii zostaje przypomniana grupa czterech superbohaterów, wywodzących się z czasów, kiedy wydawnictwo Marvel nazywało się Atlas Publishing. Oryginalnie (w latach 40 i 50) nie tworzyli oni współpracującej ze sobą grupy, ale tutaj zostali przedstawieni jako coś w rodzaju proto-Fantastycznej Czwórki.
Dowodzeni przez agenta FBI Jimmy’ego Woo, w 1958 uratowali prezydenta Eisenhowera z rąk porywaczy – zbrodniczej organizacji o nazwie Żółty Pazur. Wtedy spotkali się po raz pierwszy, i od tego czasu przez kilka miesięcy byli rządową ekipą do zadań specjalnych. W jej skład wchodzą: Marvel Boy – typowy superbohater w typie Supermana, z dość pokręconą przeszłością, Venus – bogini miłości, Gorilla Man – człowiek o wyglądzie, zręczności i sile goryla, oraz M-11 czyli inteligentny robot. Ta ekstremalnie oldschoolowa ekipa zostaje wkrótce rozwiązana bo kraj nie jest jeszcze gotowy na posiadanie grupy superbohaterów.
Tego wszystkiego dowiadujemy się w retrospekcjach, zaś w głównym wątku ekipa spotyka się raz jeszcze, w oryginalnym składzie, ratując rannego Woo… Tym razem, jako nielegalna grupa agentów, muszą stawić czoło również siłom rządowym.
Scenariusz 3/5 (byłoby więcej ale to dopiero początek historii), grafika 3+/5 (udana stylizacja na komiks ze Złotej Ery).

Recenzje komiksów: Judgment on Gotham, Silver Surfer: Przypowieść

Posted in komiks,recenzja by Hubert on the April 26th, 2007

Bartek, mój mentor w kwestii komiksów, przekazał mi ostatnio kilkanaście wybranych tomów w celu edukacyjnym, a ja w rewanżu obiecałem napisać krótką recenzję czytanych dziełek. Oto pierwsza część.

JUDGMENT ON GOTHAM

Konfrontacja Batmana, sędziego Śmierć i sędziego Dredda. Jak dla mnie to za bardzo postmodernistyczne i pojechane. Nie przepadam też za tym rodzajem grafiki. Scenariusz 2/5, grafika 2/5

SILVER SURFER: PRZYPOWIEŚĆ

Ciekawy projekt, wspólna praca europejskiej gwiazdy komiksu Moebiusa i legendy Marvela Stana Lee. Nieco mistyczna opowieść o tym jak ludzie poszukują duchowego przywództwa, okazując przy tym słabość do fałszywych proroków. Bardzo mi się spodobało, choć komiks, mimo, że powstał w 1998 roku, jest do bólu old schoolowy – postacie nie rozmawiają ale przemawiają. Scenariusz: 4/5, grafika 4/5.

Twitter, Blogger, Tumblr

Posted in internet,link by Hubert on the April 18th, 2007

Jak może niektórzy zauważyli, testuję nowe “metody” kontaktu przy pomocy Sieci. Założenia do mojego testu są następujące:

  • Ogółem poświęcam tyle samo czasu co przedtem samemu blogowi (czasu mam generalnie mało i nie mogę pozwolić sobie na poświęcenie go więcej)
  • Twitter ma służyć jako “global status” – pokazujący co robię i gdzie jestem – uaktualniany również za pomocą SMS.
  • Tumblr ma służyć jako “scrapbook” – zawierający wycinki i linki podawane na szybko – właściwie dla mnie samego żeby nie zapomnieć fajnego linka czy wypowiedzi.
  • Blog ma służyć, jak dotychczas, do rzadszych, i bardziej przemyślanych wypowiedzi. Rodzaj połączenia pamiętnika i felietonu.

Gdy uznam, że spędziłem z w/w technologiami odpowiednio dużo czasu, napiszę jakieś krótkie podsumowanie.

Hubert Tumbling

Posted in internet,link by Hubert on the April 17th, 2007

Można podejrzeć tutaj.