Hubert’s News


Poradnik: Jak rozmawiać z rodzicami bliźniaczek

Posted in humor by Hubert on the December 27th, 2006
 1. Śpicie jeszcze? Nie obudziłem? (około 14:00)
 2. Jesteście dziś w domu wieczorem? Czy wychodzicie gdzieś?
 3. Jak wy je odróżniacie? (po adresie IP, kurde)
 4. Chodzą już? (zadawane od 2 miesiąca!)
 5. Mówią już? (zadawane od 2 miesiąca!)
 6. Powinniście im dawać / karmić ich (tutaj wymieniany jest jakiś produkt dla dzieci który był popularny w okolicach 1970 roku, a teraz uznany przez lekarzy za niezdrowy lub kompletnie niedostępny od 1982 roku)
 7. Dzwoniłam i nie odbieracie! Nie było was? (w porze np. obiadowej, albo kąpania)
 8. Gdzie idziecie na Sylwestra?
 9. Chyba macie mały bagażnik, mi się wszystko spokojnie mieściło (w rzeczywistości 400 litrowy bagażnik ledwo mieści podwójny wózek, a całe tylne siedzenie zajęte jest przez 2 foteliki :) ))
 10. Romuś jak był mały to nigdy nie miał kolek i spał całą noc (poza tym mówił od pierwszego miesiąca, uzdrawiał chorych i wskrzeszał umarłych)
 11. Sprytnie to sobie zaplanowaliście, dwójka dzieci naraz! (taa, niezłe z nas cwaniaki!)

Wesołych Świąt!

Posted in Uncategorized by Hubert on the December 23rd, 2006

Wszystkich zaglądającym tu życzę spokojnych i spędzonych na tym, co się lubi najbardziej, Świąt Bożego Narodzenia, oraz, co również ważne, bardzo fajnych prezentów pod świątecznym drzewkiem. I ŻADNYCH INFORMACJI O POLSKIEJ POLITYCE w ciągu Świąt!

Ciekawe podcasty z twit.tv

Posted in podcasts by Hubert on the December 11th, 2006

Oprócz słuchanego przeze mnie od dawna This week in tech, na stronie Twit.tv, znajdują się inne ciekawe, a niedawno odkryte przeze mnie podcasty:

 • Security Now, prowadzony przez Steve’a Gibsona, poświęcony tematyce bezpieczeństwa
 • Net@nite, prowadzony przez sympatyczną Amber McArthur, na temat ciekawostek znaleziony w sieci, i nie tylko. Gościem jednej z ostatnich audycji był Kevin Rose, założyciel Digga.
 • Windows Weekly, prowadzony przez Paula Thurrota, znanego ze swoje strony Windows Supersite.
 • MacBreak Weekly, czyli ciekawostki, plotki i informacje ze świata komputerów Apple.

Na stronie TWIT znajduje się jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy, jednak taka ilość już przekracza moje możliwości słuchania (wyłącznie w aucie w trakcie dojazdów do pracy).

Redaktor CNet.com zamarzł na śmierć

Posted in cnet,nekrolog by Hubert on the December 11th, 2006

Popularny redaktor serwisu CNet.com, James Kim, zamarzł na śmierć, próbując ratować swoją rodzinę z zakopanej w śniegu przyczepy kempingowej. Osierocił żonę, i dwie córki (o których często wspominał w swoich video recenzji różnych produktów – mówiąc np. mojej córce podobał się ten kolor, lub żona nie pozwoliła mi tego postawić w domu ;) ). Żona, po tym, jak wyszedł z auta (nie mając nawet ciepłych ubrań) szukać pomocy, przetrwała jeszcze 10 dni, m.in. paląc opony aby ogrzać siebie i dzieci, gdy zabrakło już paliwa…

Polityka białych śmieci

Posted in polityka by Hubert on the December 11th, 2006

Ostatnie wydarzenia z pogranicza polityki i plotek obyczajowych dają nam wgląd w życie polskich white trashów, z którym pewnie wielu z nas nigdy by się nie zetknęło, gdyby nie elektorat Samoobrony. Mam na myśli oczywiście całą aferę związaną z panią Krawczyk. Egzotyczny świat kolesi, którzy wzajemnie podrywają sobie pannę, która rodzi kolejne dzieci, nie wiadomo z kim, wyciągających kwestie ojcostwa i prywatnych przyjaźni na forum publiczne i bez żenady dyskutujących chałupnicze metody usuwania ciąży przez wioskowych weterynarzy. Po wejrzeniu w ten wspaniały świat polskich elit władzy odnosi się przede wszystkich wrażenie ogromnej interesowności we wszystkim co robią (liczenie na to, że jak dam komuś d… to mi się odwdzięczy posadą, albo chociaż uznaniem swojego lub nie swojego potomstwa), oraz kompletny brak troski o te, Bogu ducha winne, dzieci, z których najstarsze zapewne rozumie że w TV wciąż roztrząsają życie prywatne jej matki, a tożsamość jego ojca przechodzi z rąk do rąk jak gorący kartofel. Symptomatyczne jest to, że jej wynurzenia nie zostały zignorowane przez “działaczy” Samoobrony, lecz natychmiast każdy zaczął się wymigiwać i pokazywać palcem na innych: “ten z nią spał częściej”, “ten pewnie jest ojcem” etc. Widać w tym ogromną niedojrzałość społeczną i personalną tych wszystkich kolesi, co na wierzchu starają się grać dystyngowanego dygnitarza, zaś w zaciszu domowym mogą odrzucić cienką warstwę kultury i oddać się temu, co lubią najbardziej…