Hubert’s News


Czy warto…?

Posted in humor,polityka by Hubert on the August 30th, 2006

Ponieważ obiecałem sobie, że dam sobie spokój z komentarzami na temat bieżących wydarzeń w polskiej polityce (za dużo mnie to nerwów kosztowało), to oddam dziś głos innym – dwa wpisy na dwóch polskich politycznych blogach z dwóch różnych stron politycznej areny. Nie muszę chyba przedstawiać, kto jest kim… widać po tytułach.

Podcasty, które lubię

Posted in podcasts by Hubert on the August 29th, 2006

Po początkowym zachłyśnięciu się wielością dostępnych podcastów, i słuchaniu po trochu wszystkiego, zostałem przy kilku których słucham regularnie w drodze do pracy lub w trakcie podróży lub spacerów (wrzucam je na kartę w telefonie lub na CD do słuchania w samochodzie). Są to:

  • This Week In Tech, prowadzona przez Leo Laporte, z wieloma stałymi goścmi, m.in. z Johnem C. Dvorakiem cotygodniowa dyskusja na temat najnowszego buzzu w świecie technologii. Jest to chyba najbardziej profesjonalna audycja z wymienianych przeze mnie, częściej też zdarzają się znane w biznesie postaci jako rozmówcy.
  • The Video Games Show, czyli Chris, Hoss i Nickel dyskutują o grach i filmach – niedawno zmienili format z dwugodzinnego programu ukazującego się niereguralnie na regularny godzinny. Poczucie humoru i spojrzenie z perspektywy “zwykłego człowieka” to zalety tej audycji.
  • Extra Life Radio – typowo nerdowska audycja prowadzona przez Scotta Johnsona (rysownika i autora komiksów). Dyskusje o filmach tak złych, że aż są dobre, serialach TV i wielu innych fajnych rzeczach. Każda audycja ma temat wiodący (niedawno było to piractwo – i okazało się dzięki jednemu z rozmówców, że w Kolumbii pod tym względem jest bardzo podobnie jak w Polsce…)

I… to właściwie wszystko, z regularnie słuchanych przeze mnie audycji. Zdarza mi się czasem oczywiście posłuchać innych (np oficjalnego podcastu serialu Lost), ale to raczej rzadkość przez brak czasu (kiedyś trzeba tego słuchać a przy pracy się nie da – muzyka może “lecieć mimo uszu”, ale jak “ktoś gada” to się człowiek rozprasza :-) ).

3 sezon "Zagubionych" (Lost) i inne seriale…

Posted in tv by Hubert on the August 28th, 2006

Trzeci sezon “Lost” rozpocznie się w USA 3. października. Wg oficjalnej informacji telewizji ABC, Henry Gale stanie się stałym bohaterem, a Jack zainteresuje się nową, tajemniczą kobietą. Nie jest mi wiadomo, czy telewizja AXN ma zamiar pokazać 3. sezon w Polsce (chyba tak skoro puszczają teraz drugi sezon jako maraton tak jakby dla przypomnienia). W każdym razie ja skracam sobie czas oczekiwania, oglądając po trochu drugi sezon wspaniałego serialu Battlestar Galactica. Polecam go wszystkim, którzy twierdzą że seriale SF (i to klasyczne, kosmiczne i space operowe :-) ) się już skończyły…

Aktualizacja: Jak mogłem zapomnieć! Czekam też z utęsknieniem na drugi sezon IT Crowd. Anglicy niestety tworzą sezony 6-odcinkowe… (właściwie dlaczego?).

Samodzielna aktualizacja firmware w telefonach

Posted in gsm by Hubert on the August 28th, 2006

Wygląda na to, że kończą się czasy, kiedy serwisy komórkowe zarabiały na klientach którzy chcieli uaktualnić oprogramowanie w telefonie. Od niedawna Nokia udostępniła możliwość samodzielnej aktualizacji oprogramowania (przy pomocy komputera PC oraz kabla USB), oraz zapowiada możliwość aktualicji “over the air” – bez pośrednictwa komputera.