Hubert’s News


Zmiany w IMDB

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 21st, 2006

Przygotowując poprzedniego posta, zauważyłem, że zmienił się wygląd strony filmu w Internet Movie Database – imdb.com, który to serwis jest dla mnie podstawowym źródłem informacji o filmach. Pojawiła się mini-galeria oraz miniaturki portretów aktorów, wygląda na to że tylko dla nowszych filmów…

Wzgórza mają oczy

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 21st, 2006

Na ekrany kin w Polsce wszedł film Wzgórza mają oczy, będący remake’m filmu Wesa Cravena z 1977 roku. Jak kiedyś sobie uświadomiłem, bardzo odpowiada mi rodzaj horrorów którego przykładem jest ten film. Fabuła opiera się w nich na prostym schemacie: bohaterowie z którym możemy się utożsamiać (młodzi ludzie na wycieczce, miła rodzina etc) na wskutek swojej beztroski dostają się w środek niemiłego miejsca, gdzie dzieją im się złe rzeczy. Beztroska jest objawiana np. poprzez zatrzymanie się przy tajemniczej opuszczonej stacji benzynowej (a może w ogóle wyjazd na trasę bez pełnego baku?) jak w “Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną”, lub przez przegapienie odpowiedniego zjazdu z autostady (“Droga bez powrotu”), albo po prostu przez chęć zobaczenia “atrakcji turystycznej” (jak w “Domu tysiąca trupów”). Jest w tym na dobrą sprawę jakiś morał – ostrzeżenie przed szukaniem nieznanego. Oglądając każdy z tych filmów ma się przeświadczenie że gdybyśmy byli blisko domu, z miłymi policjantami na wyciągnięcie ręki, z działającą komórką, z kartami kredytowymi etc., poradzilibyśmy sobie z kanibalami czy zombiakami bez trudu. Jednak na odludziu, pozbawieni wsparcia społeczeństwa, jesteśmy zdani na łaskę potworów.
Życzę wszystkim miłych urlopów.

Znieważony George W. Bush

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 7th, 2006

Oczekujemy reakcji amerykańskiego MSZ! W dzisiejszej darmowej gazecie “Metro” znajduje się złośliwa charakterystyka amerykańskiego prezydenta, w której czytam m.in.

OSIĄGNIĘCIA – największym było złopanie 3,5 kilogramowego bassa wilkogębego

oraz

CHOROBY – (…) niektórzy zastanawiają się czy George nie jest niespełna rozumu. No i czasami, jak coś powie, nikt nie rozumie, o co mu chodzi.

Czy polski rząd przeprosi?

Supernova 2006

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 7th, 2006


Sponsorowana przez Yahoo! konferencja Supernova 2006 miała na celu zwrócenie uwagi na dcentralizację biznesu, w szczególności innowacyjnych usług sieciowych. Podczas konferencji zaprezentowano dwunastkę tzw. Connected Innovators czyli najbardziej obiecujących firm nowej technologii które można postawić za wzór zdecentralizowanego biznesu. Polecam zapoznanie się ze stronami tych firm – niektóre pomysły są genialne w swej prostocie. Więcej na temat poszczególnych firm (m.in. informacje o finansowaniu przez venture capital) na blogu Technocrunch.

Widsets – widgety do komórki

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 7th, 2006

Testuję od kilku dni Widsets, oparty na widgetach czytnik informacji pobieranych z Internetu działający na telefonach komórkowych. Oprócz kilku predefiniowanych widgetów (np. pobierających obrazki z Flickra o zadanych tagach), łatwo możemy stworzyć swoje – np. w oparciu o istniejący szablon będący czytnikiem RSS. Ciekawostką jest zarządzanie wszystkim ze strony internetowej – łącznie z synchronizacją informacji w telefonie.

Wszyscy do woja!

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 7th, 2006

Jak zapewne wszyscy słyszeli, nowy pomysł rządu na wojsko to… powrót do wysyłania wszystkich w wieku poborowym na przeszkolenie wojskowe. Ponoć nie będą zwalniani z niego ani żywiciele rodzin, ani studenci. Wbrew pozorom jest to bardzo rozsądne podejście. Dzięki temu państwo ma możliwość wykorzystania np. absolwenta przez 4-6 miesięcy, zanim wyjedzie on za granicę zarabiać i żyć. Dla krajów nisko rozwiniętych praca niewolnicza jest atrakcyjną ofertą. Przypomina mi się opowieść mojego kolegi, który “odbębnił” swoje 6 miesięcy w “szkole podchorążych” po studiach, i… tłumaczył instrukcje sprzętu wojskowego z angielskiego na polski. Armia zawodowa zamówiłaby usługę tłumacza, a armia partyzancka, jaka jest w Polsce, musi korzystać z usług niewolników. Nie muszę chyba dodawać, że jakość takich usług może być różna, musimy się też liczyć ze złą wolą “zaciągniętego” (“z niewolnika nie ma pracownika”).

Jak nie urok… cd

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 6th, 2006

Żeby była jasność o co mi chodzi, dodaję kilka myśli na ten temat.

  • Polityk jest osobą publiczną i jego obowiązkiem wobec społeczeństwa jest m.in. poddawanie się pokornie krytyce, żartom, parodiom etc.
  • Rządy poszczególnych krajów demokratycznych (nie mówię np. o Korei Północnej) nie mają wpływu na publikowane w gazetach, internecie etc treści, więc nie mogą być za nie odpowiedzialne.
  • Domaganie się od rządu konkretnego kraju przepraszania czy choćby zajęcia stanowiska w temacie publikacji prasowej, internetowej itp jest po prostu śmieszne.
  • Wyobraźmy sobie sytuację odwrotną – że rząd innego kraju (np właśnie Niemiec), domaga się przeprosin za obraźliwy wobec jego polityka artykuł, publikowany np. w tygodniku NIE. Absurd? No właśnie.

Uzupełnienie
W dzisiejszym wydaniu TAZ redaktor naczelna dziennika komentuje tą sytuację, dochodząc do podobnych wniosków. Zadaje m.in. pytania czy rządzący w Polsce wiedzą co to jest satyra? Czy wiedzą co to jest wolność prasy? I pocieszająco dodaje, że polscy obywatele mają więcej poczucia humoru niż ich rządzący…

Jak nie urok to nieżyt układu pokarmowego

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 5th, 2006

Czy potrafimy z satyry mało popularnego dziennika (związazego z niemiecką Partią Zielonych) zrobić międzynarodową aferę, ośmieszając się przy okazji ile wlezie? Ależ oczywiście, Polak potrafi. Potrafimy nawet żądać reakcji niemieckiego MSZ-u na… tekst prasowy. Widocznie naszym rządzącym wciąż się zdaje że wszędzie artykuły pisze się na polityczne zamówienie tajemniczego układu. (Przy okazji nabiliśmy popularności stronie Tageszeitung, wyszukiwanie rzeczonego artykułu w archiwum trwało bardzo długo, serwer jest obciążony, pewnie każdy z Polski chce zajrzeć.) Potem wystarczy tajemniczo dostać sr, przepraszam, nieżytu układu(!) pokarmowego i nie pojechać na bardzo ważne spotkanie i mamy kolejną aferę. Brawo :-)
Polecam dodatkowo przeczytanie ciekawego komentarza autorstwa Tomasza Łysakowskiego.

Uzupełnienie
Obszerniejsza analiza portalu Interia.

Dzień linkowania

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 4th, 2006
  • Bardzo ciekawy artykuł o możliwych źródłach naszych narodowych cech.
  • Miejsce gdzie można obejrzeć najlepsze reklamy TV. Zawiera m.in. słynną reklamę (niewyświetlaną w Polsce) piwa Stella Artois z polskim aktorem w roli księdza (bezpośredni link).