Hubert’s News


X-Men: The Last Stand i Silent Hill

Posted in Uncategorized by Hubert on the May 27th, 2006

W piątek, w przypływie nerdowskiego szaleństwa, wybraliśmy się z Piotrkiem na wieczór szaleńca: nowa część X-Menów i Silent Hill w jednym posiedzeniu, począwszy od 21:00. Heh.
Co do X-Men miałem naprawdę złe przeczucia: zmiana reżysera, opóźnienia w realizacji, walka nad scenariuszem musiały spowodować obniżenie poziomu filmu. Musiały… ale nie spowodowały! Ku mojemu zaskoczeniu film był godnym zakończeniem trylogii o X-Menach. Nic więcej nie zdradzę, aby nie spoilować… ale dzieje się bardzo dużo… I’m a juggernaut, bitch! Polecam również pozostać w kinie aż do zakończenia napisów…
Silent Hill. Trzeba przyznać że dobrze oddaje atmosferę i scenografię gier. Powstało coś w stylu połączenia azjatyckich horrorów ze stylem gore. Niestety odniosłem wrażenie że film był o 1h za długi (a może było to zmęczenie – zaczęliśmy go oglądać o 23:00 po X-Menach). Szwankuje też scenariusz – prawdopodobieństwo psychologiczne postaci jest zerowe.

Korporacyjne blogi

Posted in Uncategorized by Hubert on the May 22nd, 2006

Ostatnimi czasy namnożyło się korporacyjnych blogów, które zazwyczaj przedstawiają pracę w danej firmie jako przyjemną, luzacką i kreatywną. Ma to zachęcić specjalistów do pracy w danej firmie i generalnie poprawiają wizerunek. Przodują w tym zwłaszcza firmy z branży technologicznych. (Blogowanie prywatnie o pracy w firmie może się źle skończyć o czym przekonali się pracownicy np. Google’a oraz Sony). Dość ciekawy jest blog firmy Skype, między innymi dlatego że jest to firma europejska (jej developerzy pracują m.in. w Estonii).
Aktualizacja (2006-05-25): Przeczytajcie również tego posta (z bloga Heather Hamilton) – na podobny temat (jeśli waszego bloga pisze dział PR to czy to nadal blog? czy po prostu strona firmy?).

Google vs Yahoo!

Posted in Uncategorized by Hubert on the May 18th, 2006

Ostatnio Google zasypało nas nowymi narzędziami, takimi jak kalendarz, czy notatnik. Niestety, moim zdaniem niosą one znamiona pospiesznych i niedopracowanych produkcji – szczególnie rzuca się w oczy brak jakiejkolwiek możliwości synchronizacji tych narzędzi z np. telefonami komórkowymi czy chociażby Outlookiem. Po doborze nowych narzędzi, jakie udostępniają, można podejrzewać, że postrzegają Yahoo! jako swojego głównego konkurenta. Zarówno notatki jak i kalendarz dawno już są dostępne dla użytkowników Yahoo!, w o wiele lepiej zintegrowanej z resztą usług postaci. Dla nas, użytkowników, tym lepiej – dzięki konkurencji mamy możliwość wyboru narzędzia (wyszukiwarka i mapy z Google, kalendarz i podcasty z Yahoo! etc). Oczywiście istnieją też narzędzia, których konkurent nie ma (Yahoo! Music lub Yahoo! Widgets na przykład z jednej strony, i Google Reader i Google Booksearch z drugiej).
Ciekawe wnioski daje przejrzenie katalogu usług obu portali:

The Return Of The Blog!

Posted in Uncategorized by Hubert on the May 2nd, 2006

Ponieważ ilość wejść na mojej blogowej stronie nie spada, mimo braku aktualizacji od dwóch miesięcy, przyzwoite z mojej strony będzie czasem go uaktualnić (no bo w końcu ktoś go czyta). Dziś zaczynam (informacja istotna tylko dla “krewnych i znajomych”) od aktualizacji głównej strony gdzie znalazły się linki do kilku galerii zdjęć oraz do niniejszego bloga.