Hubert’s News


Ośrodek Monitorowania Mediów!

Posted in Uncategorized by Hubert on the February 24th, 2006

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiada stworzenie Ośrodka Monitorowania Mediów, który sprawdzałby dziennikarzy (“skąd się wywodzą? z kim są związani”). Bardzo fajny pomysł w dobie rozproszenia mediów, dziennikarstwa internetowego, blogów i podcastów z audycjami. Wielu z żurnalistów publikuje swoje artykuły tylko w Internecie (dotyczy to głównie komentarzy politycznych, felietonów, dziennikarstwa technicznego, rozrywkowego ale przecież nie tylko). Co odróżnia “certyfikowanego” przez Pana Jarosława dziennikarza od autora poczytnego bloga który takiego certyfikatu nie ma? Albo po prostu od każdego kto cokolwiek publikuje w Internecie? Warto dla porównania (i uświadomienia sobie jak dalece poza realnym światem żyją nasi rządzący) poczytać o tzw. “citizen journalism”.

Tak przy okazji: centrum Londynu będzie objęte strefą WiFi zbudowaną na zlecenie władz miasta, które czują że dostarczenie infrastruktury sieciowej dla pracowników współczesnej ekonomii jest równie istotne co dostarczenie np. wody w kranach.

God Of War

Posted in Uncategorized by Hubert on the February 18th, 2006

Pogrywam sobie ostatnio powoli (godzinkę po położeniu dzieci spać, a i to nie codziennie) w grę God Of War. Gra jest oparta na greckiej mitologii, i to nawet dość dokładnie. Bardzo odprężająca rozrywka, z tak dobranym poziomem trudności żeby nie być frustrującą dla “normalnego” gracza takiego jak jak (po angielsku mówią casual player w odróżnieniu od hardcore player. Chciałem umieścić link do bloga Davida Jaffe, twórcy gry, a on właśnie ogłosił że już go nie będzie prowadził. Pech :-) ale można poczytać archiwum.
Z innym “growych” wieści: moja recenzja gry Władca Pierścieni: Trzecia Era umieszczona na gamespot.com.