Hubert’s News


IT Crowd

Posted in Uncategorized by Hubert on the January 29th, 2006

Brytyjski Kanał 4 wyprodukował serial komediowy o informatykach pt “IT Crowd”. Pierwszy odcinek serialu jest do pobrania z oficjalnej strony serialu. (Windows Media!) Dość zabawne (angielski humor) i zrobione z pewną znajomością realiów. A ja i tak czekam na “Star Trek: IT Department”…

Rodzaje programistów od A do Z

Posted in Uncategorized by Hubert on the January 28th, 2006

Świetna lista różnych osobowości spotykanych wśród programistów – każda na inną literę. Lista jest zadziwiająco trafna i przy jej lekturze wielokrotnie mówiłem sobie “to prawda!” i dopasowywałem opis do osoby…

Yahoo! Go

Posted in Uncategorized by Hubert on the January 22nd, 2006


Program Yahoo! Go dla Symbiana okazał się w Polsce być zupełną porażką. W pewnym momencie instalacji program wysyła SMS do swojej centrali w celu… w sumie nie wiem w jakim celu, pewnie w związku z autoryzacją. Niestety, prawdopodobnie dlatego że numer telefonu jest w Polsce (+48…), centrala nigdy nie odpowiada i użytkownik wpatruje się tylko w ekran z napisem “Waiting for response…”. Próbowałem zarówno wybierając USA jak i UK jako “język”. Szkoda.

Darmowy epizod Gatchaman

Posted in Uncategorized by Hubert on the January 17th, 2006


Pamiętacie stary serial animowany (teraz powiedzilibyśmy: anime), który leciał w latach 80-tych w polskiej telewizji pod tytułem “Wojna planet”? Z “załogą G”, która była grupą zwykłych kolesi, dopóki nie krzyknęli TRANS-FOR-MACJA!? Serial ten był amerykańską edycją oryginalnej japońskiej serii o tytule GATCHAMAN (a właściwie Kagaku Ninja Tai Gatchaman :-) ). Niedawno w jednym z kanałów telewizji dla dzieci pokazywano jeszcze inną mutację, tym razem o nazwie Eagle Riders czyli Eskadra Orła. W porównaniu z wersją oryginalną, wersje “zachodnie” były pozbawione wielu elementów przemocy, aluzji seksualnych etc, które w kulturze japońskiej nie były niczym zdrożnym. W 1994 roku ukazał się rodzaj remake w postaci trzech pełnometrażowych animacji. Pierwszą z nich można pobrać za darmo ze strony wytwórni Harmony Gold. Do oglądania będzie potrzebny najnowszy Quick Time lub mplayer (open source).
(Obrazek zapożyczyłem ze strony fana serialu.)

AutoLock (Symbian)

Posted in Uncategorized by Hubert on the January 15th, 2006

Jeśli w twoim telefonie z systemem operacyjnym Symbian brakuje funkcji AutoLock (blokującej automatycznie klawiaturę po określonym czasie), rozwiązanie dla ciebie znajduje się tutaj. Jest to malutki darmowy program, który zabezpieczy cię przed przypadkowymi połączeniami “z kieszeni”. Jak Nokia mogła zapomnieć o tak ważnej funkcji?
PS. Goście z Symbianware chcą za taki programik 5 USD.