Hubert’s News


Posted in Uncategorized by Hubert on the September 16th, 2004
  • Gdzie podziały się czasy, kiedy dzieciaki po prostu się uczyły? W pewnej klasie w Warszawie na 14 uczniów 12 ma zaświadczenie o dysleksji, pozwalające im pisać z błęgami ortograficznymi. Jeśli do tego dodamy skandaliczne zarobki nauczycieli nie motywujące ich do użerania się z dzieciakami oraz epidemię “szkół wyższych” składających się z jednej sali wynajętej od podstawówki (nie mówiąc już o “studentach” zdających sesje na amfie i kupujących w internecie prace licencjackie “z marketingu”) to staje pod znakiem zapytania czy naprawdę będziemy w przyszłości nowoczesnym i wykształconym społeczeństwem :)
  • Z innej beczki. Rząd złagodził projekt ustawy o ubezpieczeniach społecznych i z dumą wylicza ile “zyskają” przedsiębiorcy (tzn. zyskają w porównaniu z poprzednim projektem). Rzeczywiście, od nowego roku przedsiębiorcy będą nurzać się w dostatku: od czterotysięcznego dochodu zapłacązaledwie 1000 złotych składki na ZUS. Już się cieszę na tę myśl – tak samo jak na myśl o wysokiej emeryturze jaka czeka mnie w przyszłości…

Posted in Uncategorized by Hubert on the September 8th, 2004

Nowy Windows Media Player 10 potrafi ripować CD-Audio do MP3! (A nie tylko, jak poprzednio, do WMA). Cool (szczególnie że można podpiąć funkcję “Kopiuj na dysk” na włożenie dysku audio). Winamp też co prawda to potrafi, ale Winamp w swej darmowej wersji potrafi tylko w 2-krotnej prędkości a WMP10 daje czadu z maksymalną prędkością. Niestety nie ma jeszcze wersji polskiej (nie żeby było to konieczne w programie – odtwarzarce) a bitraty są dość dziwnie dobrane (jest 128 kbps a zaraz potem 192 kbps – gdzie się podziało 160 kbps?).Dostaliście mail o dziecku potrzebującym dawcy krwi? Uwaga, to fałszywka, nie posyłajcie go dalej. Więcej na temat takich krążących po Internecie łańcuszków na tej bardzo ciekawej stronie.