Hubert’s News


Posted in Uncategorized by Hubert on the August 21st, 2004

Dobre wieści od rana – kolega przysłał mi link do artykułu w Rzeczpospolitej na temat nowych składek na ubezpieczenie społeczne płaconych przez przedsiębiorców (jest to na razie projekt ustawy, ale jak widzimy, nikt z rządu nie ma do niego zastrzeżeń). Naszym prawodawcom należy się gromkie brawo – biznesmeni wyrażą je zapewne przy wyborach.

Uwaga – link po kilku dniach ulegnie komercjalizacji – trzeba będzie zapłacić za jego obejrzenie!

Posted in Uncategorized by Hubert on the August 3rd, 2004

W naszym mieszkanku przybyło kolejne urządzenie bezprzewodowe, czyli router bezprzewodowy z czterema portami “kablowymi”. Fajna sprawa, można sobie w łóżku czytać pocztę (albo zaprosić żonę na partyjkę Dooma). A propos Dooma, to pojawił się długo oczekiwany Doom 3, jednak wymagania sprzętowe powodują, że większość użytkowników PC będzie musiała dokupić trochę sprzętu. Hmmm… dobra karta graficzna kosztuje tyle co XBox – a na XBoxa Doom3 też będzie… Jak oni to robią…

Widziałem film “Niebezpieczny umysł” – polecam wszystkim miłośnikom talentu Charliego Kaufmana słynącego z pisania pokręconych scenariuszy (Być jak John Malkovich, Adaptacja). Jako że jest to fabularyzowana biografia istniejącej realnie osoby, przypomina nieco film Człowiek z Księżyca.