Hubert’s News


Posted in Uncategorized by Hubert on the July 16th, 2004

Dziś tylko zdjęcie naszego kotka zrobione przez Magdę :-)


Posted in Uncategorized by Hubert on the July 12th, 2004

Interesująca strona z często uaktualnianą kolekcją naprawdę darmowych gier. Może nie są one szczytem wyrafinowania ale niektóre z nich to prawdziwe perełki. Nie napotkałem tam żadnych pseudo-pełnych wersji ani spyware’u.

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 5th, 2004

Nie czekając na powrót Magdy z urlopu poszedłem na Shreka 2. No i chyba pójdę z nią jeszcze raz :-) Choć wydaje mi się że tłumacz miejscami trochę przedobrzył z wrzucaniem grepsów w miejsca gdzie nawet w oryginale ich nie było, to sam film jest równie dobry co pierwsza część. Przesłanie jak zwykle proste – w pierwszej części było to: “miłość jest ślepa”, natomiast tu mamy “nie należy udawać kogoś kim się nie jest”. Wiele dowcipów wykracza poza zakres “filmu dla dzieci” (np. wyznania Pinokia na temat bielizny, lub aluzje do liftingów i masaży), lecz dzięki temu i dorosły świetnie się na filmie bawi. Oprócz śledzenia głównego wątku fabuły można zabawić się w wyszukiwaniem aluzji do znanych filmów których jest tu co niemiara. Podsumowująć: sukces. Dobra muzyka, dobrzy aktorzy w polskiej wersji, dużo śmiechu i niegłupie przesłanie. Czegóż chcieć więcej?

Posted in Uncategorized by Hubert on the July 1st, 2004

Bardzo mi się podobała funkcjonalność w XP umożliwiająca grupowanie dokumentów wg czasu ostatniej edycji (np. dzisiaj, wczoraj, tydzień temu etc). Niestety nadszedł lipiec i wszystkie dokumenty są w grupie “w ubiegłym miesiącu”. Microsoft: Dajcie nam dobry pomysł a my go spieprzymy(TM).Nowinki techniczne: Do poszczególnych postów teraz można dodawać komentarze. Poza tym dostępny jest feed RSS pod tym adresem.