Hubert’s News


Posted in Uncategorized by Hubert on the June 26th, 2003

Dwa filmy które powinienem obejrzeć wcześniej…

Czyli Spirited Away (W krainie bogów po polsku) oraz Gattaca.

No cóż, zaległości nadrobione. W Spirited Away bardzo podobał mi się sposób animowania oraz ciekawa fabuła – tym ciekawsza jeśli się spróbuje w Internecie odszukać najróżniejsze informacje na temat znaczeń symboli, japońskiej mitologii etc. Przy okazji wyszły na jaw różnice kulturowe pomiędzy Europą a Azją – wymiotująca postać w kreskówce przeznaczonej dla dzieci? Wyobrażacie sobie Pszczółkę Maję puszczającą pawia albo robiącego kupę Reksia?

Gattaca natomiast urzekła mnie wspaniałymi zdjęciami i skromnym rekwizytorium technicznym SF, ale za to dużym intelektualnym. Wizja świata przedstawiona wydaje mi się niestety całkiem prawdopodobna jeśli chodzi o segregację genetyczną. A w to wszystko wpleciona opowieść która po raz kolejny udowadnia, że SF opowiada przede wszystkim o ludziach…

Posted in Uncategorized by Hubert on the June 12th, 2003

Metallica still rocks

Metallica nagrała dobrą płytę, a wszyscy narzekają :-) Wszędzie słyszy się głosy typu “Ta płyta jest wtórna! Mogliby nagrać jeszcze raz Master Of Puppets” :-) Tak czy inaczej płyta do 75 minut porządnego łojenia, a do płyty jest dodany DVD z zapisem prób (nowy basista Robert Trujillo to zaprzeczenie typowego basisty który powinien się niewiele ruszać) oraz kod do strony na której są do ściągnięcia zapisy koncertów zespołu – coś w rodzaju legalnych bootlegów. Polecam posłuchać przed kupnem, ponieważ płyta jest zupełnie inna od tego do czego przyzwyczaił nas zespół na swoich ostatnich produkcjach.

Posted in Uncategorized by Hubert on the June 4th, 2003

There is no spoon (and there are NO SPOILERS)

Matrix: Reloaded więcej stawia zagadek niż wyjaśnia. Nie jest to na pewno film dla każdego – jest raczej przeznaczony dla wyrobionego widza, którego nie odstraszą długie dyskusje o ciągach przyczynowo skutkowych lub o wolnej woli. Co oczywiście nie oznacza że nie ma kilka porządnych rozpierduch, które ogląda się z wielką przyjemnością. Kilka smaczków typu użycie przez Trinity nmapa do skanowania sieci jest wręcz hermetycznych – no ale to właśnie kochamy!

Co do samego filmu – jest to ?rodkowa część cyklu więc praktycznie nic się nie wyjaśnia! Film pozostawia nas z rozdziawioną gębą i z mnóstwem pytań! Nie będę wchodzić w szczegóły żeby nie psuć nikomu zabawy – powiem tylko że mam nadzieję iż w Matrix: Revolutions dostaniemy jakieś wyjaśnie, i że nie będzie to wyjaśnienie banalne i narzucające się zaraz po obejrzeniu filmu (ci co widzieli to wiedzą o co chodzi, a ci co nie widzieli… hmmm… niech przypomną sobie film “13-te piętro). Niektóre szczegóły wskazują na to że w momencie pisania scenariusza do Matrix 1 autorzy mieli już zamysł kolejnych części – można więc chyba liczyć na spójne powiązanie wszystkich wydarzeń tak aby wszystko do siebie pasowało…

  • Tu można podyskutować o filmie i poczytać opinie innych. Zdarzają się naprawdę dogłębne analizy.
  • Co by było gdyby nmapa napisał Microsoft?