Hubert’s News


Noworoczne prezenty

Posted in Uncategorized,dzieci,dziennikarstwo,emusic,humor,internet,kultura,warcraft by Hubert on the January 14th, 2009

W związku z nowym rokiem, postanowiłem dać mały prezent tym którzy szukają czegoś na moim blogu. Wiem o tym z linków, na które do mnie trafiają z Google.

 • Najczęstsze chyba zapytanie, dzięki któremu trafia się na mój blog: Trekstor MovieStation.
  Kupiłem, używam, polecam. Mimo że używam głównie do muzyki, to wypróbowałem również z plikami video zarówno na standardowym TV jak i na LCD. Urządzenie jest niedrogie, posiada upscaling, a napisy najlepiej ładować jako SRT z kodowaniem Windows 1250. Program do konwersji napisów na Macu nazywa się “Jubler”, na Windows sobie znajdziecie.
 • kupowanie w sklepie iTunes
  Da się, trzeba tylko założyć konto – w Internecie (na polskich stronach o Apple) można znaleźć informację jak to zrobić. Następnie trzeba doładowywać konto kartami podarunkowymi – do kupienia na aukcjach internetowych.
 • World Of Warcraft
  Świetna gra, polecam, szczególnie jak ktoś ma więcej czasu ode mnie. Ja jestem teraz na odwyku. Dużo informacji można znaleźć na WowWikii thottbot oraz WowHead.
 • pomyłka frojdowska
  Pisze się “freudowska”. Dalej szukaj sam.
 • hodowla trufli
  Opłaca się. Podobno.
 • dzieci a smoczek
  Nam się udało oduczyć, więcej info tutaj.
 • audiobooks do ściągnięcia
  Ja kupowałem z Emusic oraz z Audible, polecam Emusic.
 • MMORPG dla mających mało czasu
  Nie ma takiego :-)
 • zmiana IP żeby oglądać seriale
  Żeby oglądać seriale na stronach które są “US only”, np. na Hulu, można użyć programu HotSpot Shield. Oczywiście to informacja dla Amerykanów którzy chwilowo są w Europie :-)

Did I ever had sex?

Posted in humor,internet by Hubert on the December 8th, 2008

Wszyscy znamy firmę oferujące osobiste certyfikaty do poczty elektronicznej, Thawte Inc. Jak się okazuje, ich system weryfikacji, pozwalający wpisać swoje własne pytanie weryfikujace, ma jakiś bład (lub celową funkcjonalność), która polega na podpowiadaniu zapytania które zadali wcześniej inni… Zauważył to autor tego artykułu i przeprowadził krótkie badania, dzięki któremu wyciągnął kilkanaście ciekawych zapytań… nie wiedziałem że ludzie są tak kreatywni w tej dziedzinie, mi trudno wymyśleć coś więcej niż “Nazwisko panieńskie mamy” :)

Fikcyjne korporacje

Posted in biznes,film,humor by Hubert on the June 19th, 2008

Zainspirowany artykułem w manager magazine dotyczącym inwestowania w nieruchomości, w którym przeczytałem że apartamentowce nad morzem buduje firma Stark Development, zacząłem zastanawiać się, jak często na potrzeby filmów i komiksów tworzy się fikcyjne korporacje. Oczywiście dzieje się tak ponieważ wymienianie prawdziwych firm może prowadzić do problemów prawnych. Ciekawe jest też, jak wielu bohaterów Marvela miało własne firmy…
Im więcej o tym myślałem, tym więcej firm przychodziło mi do głowy, i ze zdziwieniem spostrzegłem, że na temat każdej z nich jestem w stanie opowiedzieć parę słów… człowiek pamięta tak wiele niepotrzebnych informacji!
Oto kilka z najbardziej zapadających w pamięć fikcyjnych korporacji.

Weyland Industries (Alien vs Predator) oraz Weyland-Yutani (seria Alien).

Firma założona przez Charlesa Bishopa Weylanda o którego oparto wygląd cyborga Bishopa z pierwszego “Obcego” (bo to ten sam aktor, hehe). W serii o Obcych nazywana czasem po prostu “firmą”. Przedstawiciele firmy zaślepieni chęcią zysku nakazali uzyskać żywego Obcego, co wiadomo jak się skończyło.

Cyberdyne Systems

Nie wiemy co ta firma produkowała przedtem, ale jak dostali kawałki Terminatora, to zaczęli je badać, co w końcu doprowadziło do wyprodukowania Terminatora. I tak w koło macieju, typowy paradoks czasowy.

Stark Industries

Firma prowadzona przez Tony’ego Starka, czyli Iron Mana. Typowy przykład korupcjogennego połączenia prywatnego i państwowego kapitału – lwia część zleceń tej firmy to produkty wojskowe.

Umbrella Corporation

Firma farmaceutyczna, znana z serii gier i filmów Resident Evil. Odpowiedzialni za wypuszczenie wirusa zamieniającego ludzi w zombiaki w Racoon City i nie tylko.

LexCorp

Właściciel: główny wróg Supermana, Lex Luthor. Zdaje się że zajmują się dokładnie wszystkim: od wydawania gazet, poprzez linie lotnicze, aż to badanie artefaktów zostawionych przez kosmitów. Ot, taki fikcyjny Virgin czy Kraft.

Prehistoryczne polskie reklamy

Posted in humor by Hubert on the January 10th, 2007

O mój Boże…

Przypomniane na www.blog.brief.pl.

Poradnik: Jak rozmawiać z rodzicami bliźniaczek

Posted in humor by Hubert on the December 27th, 2006
 1. Śpicie jeszcze? Nie obudziłem? (około 14:00)
 2. Jesteście dziś w domu wieczorem? Czy wychodzicie gdzieś?
 3. Jak wy je odróżniacie? (po adresie IP, kurde)
 4. Chodzą już? (zadawane od 2 miesiąca!)
 5. Mówią już? (zadawane od 2 miesiąca!)
 6. Powinniście im dawać / karmić ich (tutaj wymieniany jest jakiś produkt dla dzieci który był popularny w okolicach 1970 roku, a teraz uznany przez lekarzy za niezdrowy lub kompletnie niedostępny od 1982 roku)
 7. Dzwoniłam i nie odbieracie! Nie było was? (w porze np. obiadowej, albo kąpania)
 8. Gdzie idziecie na Sylwestra?
 9. Chyba macie mały bagażnik, mi się wszystko spokojnie mieściło (w rzeczywistości 400 litrowy bagażnik ledwo mieści podwójny wózek, a całe tylne siedzenie zajęte jest przez 2 foteliki :) ))
 10. Romuś jak był mały to nigdy nie miał kolek i spał całą noc (poza tym mówił od pierwszego miesiąca, uzdrawiał chorych i wskrzeszał umarłych)
 11. Sprytnie to sobie zaplanowaliście, dwójka dzieci naraz! (taa, niezłe z nas cwaniaki!)

Dwie parodie blogów

Posted in humor by Hubert on the September 15th, 2006

Gdy znana osoba bloguje, często doczekujemy się parodii jej stylu w specjalnie stworzonym do tego blogu. Znamy to z naszego podwórka, gdzie jak grzyby po deszczu powstają parodie bloga Kazimierza Marcinkiewicza.

I am Hans-Olaf Gutmansdottir, founder of Reykjasoft AG which is the #2 open-source database company in Iceland, just behind ThorrTech, we even are used at the famous Karahnjukar dam a big hydroelectric plant which you no doubt are knowing about, we run part of their operations and they are our #1 client.
Czyli jaja z “Open Sores”.

Dla równowagi jaja ze Steve’a Jobsa:
I am soooo still the boss of this Valley. I am soooo still the only person who can make this whole industry sit around waiting for the chance to hang on every last word I say. What’s left? I guess I could run for King of the United Nations or something. But who wants to live in France?
Fake Steve

Jak to mawia Steve Jobs ze swojego niby-bloga “muszę lecieć, bo spóźnię się na aromaterapię”.

Czy warto…?

Posted in humor,polityka by Hubert on the August 30th, 2006

Ponieważ obiecałem sobie, że dam sobie spokój z komentarzami na temat bieżących wydarzeń w polskiej polityce (za dużo mnie to nerwów kosztowało), to oddam dziś głos innym – dwa wpisy na dwóch polskich politycznych blogach z dwóch różnych stron politycznej areny. Nie muszę chyba przedstawiać, kto jest kim… widać po tytułach.