Hubert’s News


Noworoczne prezenty

Posted in Uncategorized,dzieci,dziennikarstwo,emusic,humor,internet,kultura,warcraft by Hubert on the January 14th, 2009

W związku z nowym rokiem, postanowiłem dać mały prezent tym którzy szukają czegoś na moim blogu. Wiem o tym z linków, na które do mnie trafiają z Google.

 • Najczęstsze chyba zapytanie, dzięki któremu trafia się na mój blog: Trekstor MovieStation.
  Kupiłem, używam, polecam. Mimo że używam głównie do muzyki, to wypróbowałem również z plikami video zarówno na standardowym TV jak i na LCD. Urządzenie jest niedrogie, posiada upscaling, a napisy najlepiej ładować jako SRT z kodowaniem Windows 1250. Program do konwersji napisów na Macu nazywa się “Jubler”, na Windows sobie znajdziecie.
 • kupowanie w sklepie iTunes
  Da się, trzeba tylko założyć konto – w Internecie (na polskich stronach o Apple) można znaleźć informację jak to zrobić. Następnie trzeba doładowywać konto kartami podarunkowymi – do kupienia na aukcjach internetowych.
 • World Of Warcraft
  Świetna gra, polecam, szczególnie jak ktoś ma więcej czasu ode mnie. Ja jestem teraz na odwyku. Dużo informacji można znaleźć na WowWikii thottbot oraz WowHead.
 • pomyłka frojdowska
  Pisze się “freudowska”. Dalej szukaj sam.
 • hodowla trufli
  Opłaca się. Podobno.
 • dzieci a smoczek
  Nam się udało oduczyć, więcej info tutaj.
 • audiobooks do ściągnięcia
  Ja kupowałem z Emusic oraz z Audible, polecam Emusic.
 • MMORPG dla mających mało czasu
  Nie ma takiego :-)
 • zmiana IP żeby oglądać seriale
  Żeby oglądać seriale na stronach które są “US only”, np. na Hulu, można użyć programu HotSpot Shield. Oczywiście to informacja dla Amerykanów którzy chwilowo są w Europie :-)

Emusic 2008/09

Posted in audiobooks,emusic,muzyka by Hubert on the September 24th, 2008

Czyli: co ściągnąłem z emusic.com w tym miesiącu…

Płyty

Emiliana Torrini: Me And Armini

emiliannatorrini.jpg
Po raz pierwszy Emiliannę usłyszałem na ścieżce dźwiękowej (napisach końcowych) filmu “Władca Pierścieni: Dwie Wieże”. Kończąca ten film smutna i piękna piosenka będąca monologiem Golluma na pewno wielu zapadła w pamięć. Artystka pochodzi z Islandii, nagrywa klasycznie brzmiące i delikatne płyty. Jest też znana ze współpracy z innymi artystami, jest np. autorką hitu Kylie Minogue “Slow”.

Betty Davis: They Say I’m Different

bettydavis.jpg
Kobieta która poznała Milesa Davisa (którego przez rok była żoną) z Jimim Hendrixem. Mistrzyni ognistego funku. Jej piosenki brzmią tak nowocześnie, że wszystkie współczesne “R&B” osiołki się powinny wstydzić.

Paul F. Tompkins: Impersonal

paultompkins.jpg
Tym razem słowo mówione. Występ znakomitego młodego komika, nabijającego się z gothów, miłośników jazzu, pozerów, i sławnych aktorek. Ma szansę zająć miejsce George’a Carlina!

The Cover Girls: The Greatest Hits

covergirls.jpg
Tandetna ale mająca urok dla kogoś urodzonego w latach 70-tych muzyka hiszpańskojęzycznej biedoty śpiewającej po angielsku, służąca początkowo wyłącznie jako podkład do break-dance zwana była, nie wiedzieć czemu, freestyle’m. Wywodzi się z niej kilka sław które wyrwały się z getta i zdobyły umiarkowaną popularność w latach 80-tych. Jedną z nich był zespół The Cover Girls. Polecam miłośnikom klimatów typu Miami Vice.

Audioksiążki

A.J.Jacobs: The Year Of Living Biblically

biblically.jpeg
Czy ludzie mówiący że żyją zgodnie z Biblią, mówią prawdę? Dziennikarz Esquire postanawia przeprowadzić eksperyment: przez rok żyje zgodnie z zasadami wymienionymi w Biblii, rozumianymi dosłownie. Książka jest kroniką tego przedświęwzięcia. Autor (który również czyta audioksiążkę), staje przed problemami typu: skąd wziąć wołu na ofiarę gdy się mieszka na Manhattanie. Wynika z tego wcale nie, jak mogło by się zdawać, naigrywanie się z religii, lecz głębsza refleksja o zmianach kulturowych zachodzących w cywilizacji judeo-chrześcijańskiej.