Hubert’s News


Kolejna porcja ciekawych podcastów

Posted in podcasts,podcasty by Hubert on the January 9th, 2008

Chyba już trzeci raz piszę o ciekawych podcastach (poprzednio tu oraz tu). Tym razem kilka audycji o zdecydowanie lżejszej tematyce.

  • Na pierwszy ogień Coverville, czyli prowadzona od 2004 roku audycja Briana Ibotta. Jak można się domyśleć z nazwy, przedstawiane są w niej piosenki wykonywane nie przez oryginalnych artystów. Często są to wersje zaskakujące, czasami nie do rozpoznania. Zawsze jednak słucha się ich z przyjemnością – a ja jestem zagorzałym miłośnikiem coverów.
  • Kolejna audycja Briana to Lyrics Undercorver, w której omawia zaskakujące często rzeczywiste znaczenie i pochodzenie tekstów piosenek. W sam raz dla każdego, kto zastanawiam się co oznacza Brimful of Asha on the 45…
  • Teraz coś związanego z moim nowym hobby. Audycja znanego z Extra Life Radio Scotta Johnsona pod tytułem The Instance. Poświęcona w całości grze World Of Warcraft, jednak wolna od wad innych podcastów na ten temat (w audycji uczestniczą ludzie którzy mają jakieś życie :) ).
  • Coś dla ludzi którzy starają się patrzeć trzeźwo na świat i myśleć krytycznie: The Skeptics Guide To The Universe. Audycję prowadzi dr Steven Novella, prezes New England Skeptical Society. Ciekawe szczególnie omówienia doniesień “naukowych” w mediach.
  • Na koniec dwie audycje po polsku. Po pierwsze Polygadka, podcast niezawodnego serwisu o grach polygamia.pl. Słucham ich regularnie, mimo że nie mam dużo czasu na granie. A po drugie startujący właśnie podcast Nerdofonia, prowadzony przez Szymona i Oskara z Londynu i przypominający swoim luzem nieco podcasty DiggNation.

Przyjemnego słuchania!