Hubert’s News


Wrong Turn 2

Posted in film,horror by Hubert on the October 2nd, 2007


Obejrzałem Wrong Turn 2 i… przez większość czasu spędzonego na oglądaniu nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Film jest o niebo lepszy od pierwszej części (co się chyba za często nie zdarza przy kontynuacjach tanich horrorów…), ma ciekawy scenariusz, dobre dialogi i dobre sceny gore…
Film jest debiutem reżysera o dobrym nazwisku Lynch (Joe Lynch). Warto zwrócić uwagę na rolę Henry’ego Rollinsa (TEGO Rollinsa) oraz na muzykę Beara McCreary (gościa który napisał muzykę m.in. do serialu Battlestar Galactica). Oprócz większej ilości scen wyjaśniających pochodzenie i sposób życia mutantów film zawiera też doskonałą satyrę na uczestników programów “reality show”.
Polecam z czystym sumieniem, w skali horrorowej 5/5, w skali ogólnofilmowej 3.5/5. Aha, no i nie jest to film dla delikatnych…

Masters Of Horror

Posted in film,horror by Hubert on the July 19th, 2007

Oglądam sobie wieczorami serię Masters Of Horror – złożoną z 13 odcinków (zapewne celowo akurat 13 :-) ) serię filmów z których każdy reżyseruje inna osoba związana ze światem filmów tego gatunku. Wśród reżyserów znalazły się takie osobistości, jak Dario Argento, John Carpenter, czy Takashi Miike. Poziomo oczywiście różny, ale generalnie żaden z tych epizodów do końca nie rozczarowuje. Epizody nie są powiązane ze sobą w żaden sposób – każdy z nich stanowi osobny, godzinny film.
Seria odniosła sukces na tyle duży, że powstało też kolejne 13 odcinków – jednak niektórzy reżyserzy pokrywają się z serią pierwsszą.
Nie wiem czy w Polsce któraś z telewizji prezentuje lub ma zamiar prezentować tą serię, ale można ją już kupić na DVD.