Hubert’s News


Echa sprawy telefonu Rutkowskiego

Posted in plusgsm,rutkowski by Hubert on the May 18th, 2007

Małe podsumowanie:

  • Firma zgodziła się bez opłat zmienić numer
  • Dzwonił Rutkowski, chcąc odzyskać numer, jednak było już po podmianie numeru
  • O sprawie napisał łódzki Express Ilustrowany, a przedrukowały działy wiadomości Onetu i Interii
  • Niania znowu może dzwonić :-)

Wykop effect

Posted in plusgsm,rutkowski,wykop by Hubert on the May 10th, 2007

Historia o niani z telefonem Rutkowskiego umieszczona została na Wykopie, czyli polskim klonie Digg, (o nieco innym, mniej technicznym, profilu). Zrobiłem to dla eksperymentu, aby przekonać się, jaki jest wpływ na oglądalność, jak i dlatego, iż uznałem, że jest to interesujące zdarzenie. Post znalazł się na pierwszej stronie, co faktycznie spowodowało duży wzrost liczby odwiedzających moją stronę.

Co ciekawe, historią zainteresowały się również media – prawdopodobnie dziś w TVN24 w głównym wydaniu Faktów usłyszymy coś więcej na ten temat.

Update
No i się nie zmieściło, przez aferę z Trybunałem Konstytucyjnym wypadł cały temat Rutkowskiego.

Plus GSM oddał numer Rutkowskiego naszej niani

Posted in plusgsm,rutkowski by Hubert on the May 9th, 2007

Wczoraj po przyjściu z pracy, aby zwolnić Nianię i przejąć dowodzenie nad rodzinką, zauważyłem, że telefon Niani bardzo często dzwoni. Właściwie: dzwoni cały czas. Widząc moje pytające spojrzenie, niania zaczęła tłumaczyć:
- Cały dzień dzisiaj odbieram telefony od różnych telewizji i gazet, bo mam numer Rutkowskiego. Wyszedł dziś z aresztu więc wszyscy dzwonią…
- Słucham?!
- Rutkowskiego, tego detektywa. O, widzi pan? – tu wcisnęła “Odrzuć rozmowę”, bo telefon oczywiście wciąż dzwonił, i pokazała mi kilka SMSów typu Cześć Krzysiu, słyszałem że dziś wyszedłeś, odezwij się. – Na początku tłumaczyłam wszystkim że to już nie jego numer, a potem mi się znudziło. Nie mogę mu przecież i tak nic przekazać.
Pani Niania kupiła niedawno nowy telefon. Jak widać, Plus GSM używa numerów ponownie, nie zważając czy należał on do znanej osoby, czy też nie… W tej chwili telefon jest praktycznie nie do użytku – trudno znaleźć moment w którym można by wybrać samodzielnie numer…

Aktualizacja
Dziś (05.09) było parę telefonów do detektywa Rutkowskiego w tonie “zaginęło mi dziecko”. Tak że sprawa wcale nie musi być taka śmieszna jak się zdaje – prawdopodobnie ten numer był znany jako “służbowy”.