Hubert’s News


Dlaczego nie kupię Bejeweled Blitz?

Posted in gry by Hubert on the April 19th, 2010

Przetestowałem nową grę od PopCap Games: Bejeweled Blitz. Jest to gra oparta o dokładnie ten sam pomysł co wszystkie dotychczasowe gry z tej serii. Gry te jak wiadomo są bardzo wciągające i osobiście mam je na kilka platform. Jak wiadomo gra w nie nawet Jezus. Czy Blitz różni się od poprzednich edycji? Nowych koncepcji w BB jest kilka:

  • Na grę mamy 60 sekund – w trakcie tego czasu musimy zdobyć jak największą liczbę punktów. Za grę dostajemy też monety za które możemy kupić dopalacze do używania w trakcie gry.
  • Gra posiada Integracje z facebookiem umożliwiająca automatyczne informowanie naszych przyjaciół, że coś w grze osiągnęliśmy.
  • Oczywiście dzisiejszy standard typu medale, rankingi, osiągnięcia, trofea.

Wersja próbna gry pozwala grać przez godzinę. I wiecie co? Po godzinie grania zdaję sobie sprawę że żadnej nowej zawartości już nie zobaczę – widziałem wszystko co gra ma do zaoferowania (a jak wiadomo, content is King). Pozostaje mi jedynie śrubowanie wyników i chwalenie się nimi przed przyjaciółmi. Z tym że… lepszy wynik uzyskam gdy mi się po prostu poszczęści. Nie oszukujmy się, Bejeweled nie jest grą opartą na postępach gracza, na uczeniu się nowych ruchów etc.

To wszystko za mało by wydać na grę 20 EUR….!

Ostatnio grane: Penny Arcade Episode II

Posted in gry,recenzja by Hubert on the February 5th, 2009

Przyznajmy się tu do czegoś: jestem wielkim fanem Penny Arcade. Czytam ich komentarze, komiks, i kupiłem wszystkie książki jakie dotychczas wydali. W związku z tym, gdy dowiedziałem się że pracują nad grą, nie mogłem się doczekać. Gra, której pełna nazwa to Penny Arcade: In the Rainslick Precipice of Darkness okazała się być serią (grą epizodyczną, tak jak remake Sama i Maksa) będącą połączeniem przygodówki z prostym turowym RPG-iem. Gra zawiera nasze ulubione postacie z Penny Arcade w roli bohaterów, i pełna jest typowych dla nich absurdalnych dowcipów i “meta-dowcipów” na temat mechaniki gier.
Tak się złożyło że najpierw skończyłem epizod drugi: wydaje mi się że można spokojnie skończyć go nie znając pierwszego. Jednak znajomość “mitologii” komiksów Penny Arcade jest wymagana – bez tego, obawiam się, fabuła może wydawać się bez sensu – co znajduje potwierdzenie w niektórych recenzjach.
Dla mnie ocena gry: 4/5. Mogła by być trochę dłuższa, ale rozumiem że jest to zawartość epizodyczna, więc pozostaje mi zagrać teraz w epizod pierwszy, i czekać na trzeci…

Ostatnio skończone gry

Posted in Uncategorized,gry,recenzja by Hubert on the January 19th, 2009

boxmasseffect
Mass Effect
Bardzo rozbudowane RPG z ogromną ilością światów do odwiedzenia, ogromną ilością misji, oraz nagranych dialogów (dodatkowo, wypowiedzi głównego bohatera zostały nagrane dwókrotnie – bo można grać kobietą i mężczyzną). Wszystko w klimacie klasycznych filmów i seriali science fiction, jednak z o wiele dojrzalsza i rozbudowaną fabułą niż kiedykolwiek było dane doświadczyć Star Trekowi. Ocena: 5/5.

boxmortalkombatvsdcu
Mortal Kombat vs. DC Universe
Bijatyka w której zmierzają się bohaterowie serii Mortal Kombat oraz superbohaterowie z komiksów DC. Dobrze zrobiona technicznie, ładna graficznie i dość dowcipna w realizacji, jednak brakuje… zachęty do grania. Tryby fabularne obu stron są krótkie, a przejście trybu arcade nagradzane jest statycznym obrazkiem. Ocena byłaby o wiele wyższa, gdyby można było cokolwiek więcej odblokować, choćby wzorem serii Soul Calibur. Ocena: 3/5

TVN

Posted in gry by Hubert on the November 25th, 2008

Link znalazłem na polygamii… Do dziś nie byłem świadom istnienia tak głupich programów…
Temat: “Dlaczego dorośli mężczyźni grają w gry komputerowe?” (sic!).

Parę cytatów
“No i co tam cię zaskakuje, w tych grach?”

“No i co, zapominasz o całym świecie?”

“Czy zdarza Ci się zerwać noce z powodu komputera?”

“Tydzień temu, była słynna sprawa! Ktoś się rozwiódł przez Second Life!”

Do obejrzenia tutaj.

Miałem nosa

Posted in biznes,gry by Hubert on the November 24th, 2008

Niespodziewana prośba o wcześniejszą opłatę prenumeraty EGM swego czasu dała mi do myślenia.
Niestety, może się okazać że (niestety) miałem rację. Blog Polygamia pisze o możliwym końcu tego pisma. Na nic przeorganizowanie, dodanie działu PC i inne próby uatrakcyjnienia pisma. Chyba po prostu era papierowych pism się powoli kończy.

Lost Odyssey

Posted in gry by Hubert on the September 4th, 2008

A już o grach mowa, to znalazłem kolejną grę na Xbox 360 którą koniecznie musze kupić. Lost Odyssey. Spójrzcie poniżej… Dodam że na PS2 uwielbiałem Final Fantasy X oraz XII.

Zmiany w życiu gracza

Posted in gry by Hubert on the July 18th, 2008

W moim “życiu gracza” (a granie, obok czytania, uważam za moje największe hobby) nastąpiło dużo zmian. Pożegnałem się z Playstation 2, na rzecz XBOX 360 i… muszę powiedzieć że żałuję że nie zrobiłem tego wcześniej. Nie chodzi tu tylko o skok technologiczny, lepszą grafikę, etc bo to oczywiste dla systemów których stworzenie dzieli tyle lat. Chodzi również o to że konsola jest cały czas online, o społeczność, możliwość zobaczenia w co grają znajomi, pokazania swoich osiągnięć, o łatwość z jaką można grać z kimś przez sieć. Playstation 2 zostawiła mi bardzo dobre wspomnienia, zagrałem na niej w kilka z najlepszych gier w historii. Nie zapomnę tego – jednak nadszedł czas na zmianę generacji.
Kolejna zmiana: coraz mniej zaglądam do World Of Warcraft. Myślę że moja główna postać osiągnęła poziom, na którym trzeba więcej przyłożyć się do grania z innymi, odwiedzania instancji etc. Niestety, brak mi na to czasu (czas trzeba mieć “w jednym kawałku”, gry online nie można zatrzymać, by wyjść np. na chwilę do dziecka), więc nie chcąc zawieść innych członków drużyny nie osiągam z tej gry takiej satysfakcji jaką mógłbym. Przez ostatni rok przeżyłem w Azeroth również wiele najlepszych momentów w moim growym doświadczeniu, więc i tak jestem zadowolony, jednak poważnie zastanawiam się czy kontynuować subskrypcję.

Donnie Darko w Księciu Persji

Posted in film,gry by Hubert on the June 12th, 2008

A jednak nie perski książę, ale Jake Gyllenhaal, który mi zawsze będzie się kojarzył z filmem Donnie Darko, będzie grał głównego bohatera filmu opartego na serii gier Prince Of Persia. Co ciekawe, IMDB wymienia samego Jordana Mechnera jak jednego ze scenarzystów.
prince

Księcia Persji może zagrać perski książę

Posted in film,gry by Hubert on the March 18th, 2008


Jak dowiadujemy się z Joystiq, jednym z kandydatów do roli księcia Persji w powstającym filmie Prince Of Persia jest David Zandi, aktor, który faktycznie pochodzi z perskiej rodziny królewskiej. Jak dla mnie, wyglądem również pasuje. Film ma mieć premierę 10. lipca 2009 roku.

Moje starcie z World Of Warcraft, część IX

Posted in gry,mmorpg,recenzja,warcraft,world-of-warcraft by Hubert on the July 8th, 2007

Ponieważ skończył się darmowy okres próbny, czas na małe podsumowanie.

  • Mój krasnolud w ciągu tych 10 dni urósł 10 poziomów. Przez ten czas grałem prawie idealnie 1,5h dziennie – z małymi odchyleniami w tę lub drugą stronę. To było moje główne kryterium – i myślę że jest to przyczyna dlaczego jest to w tej chwili największa gra MMORPG – po prostu trafia nie tylko do hardcorowców.
  • Gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie od strony wizualnej i fabularnej. Nie przegina w żadną stronę: nie za łatwa, nie za trudna, bez zbędnego nadęcia ale i bez nadmiaru “jaj”. Do tego wydarzenia w grze są po prostu ciekawe.
  • Wizualnie prezentuje się czasami przepięknie – lot gryfem zapiera dech w piersiach. Każda rasa ma swój styl budynków i ubioru, każdy region wygląda inaczej.
  • Społeczność online okazała się być (przynajmniej na serwerze PvE) bardzo przyjazna, oferująca pomoc, poradę gdzie znaleźć jakąś lokację etc.
  • Mechanika gry jest tak skonstruowana że nagradza granie – odkrywanie, używanie, korzystanie z umiejętności. Jest przy tym na tyle bogata by zaskoczyć od czasu do czasu niewidzianym przedtem rodzajem misji lub urządzenia.
  • Twórcom gry udało się dokonać, zdawałoby się, niemożliwego: radość z gry może czerpać nawet ktoś kto ma czas np. na 30 minut grania.
  • Na razie jestem mocno początkujący: mam 11 poziom na możliwych 60 (70 po zainstalowaniu dodatku umożliwiającego również grę dwiema nowymi rasami i otwierającego nowe lokalizacje), ale na razie gra doskonale sprawdza się w grze solo – potraktowana jako przygodowo / RPG single player. Później się to pewnie zmieni – już natrafiam na questy które mają rekomendację do gry w grupie.

Myślę że domyślacie się już wniosku: gram dalej :-)

Next Page »