Hubert’s News


Ciekawe porównanie cen

Posted in apple,biznes,podatki by Hubert on the March 26th, 2008

Czyli po raz kolejny podatek od bycia Polakiem w działaniu: zestawienie tutaj.

Ukazał się długo oczekiwany SDK do iPhone

Posted in apple,biznes by Hubert on the March 7th, 2008

SDK
Ukazał się długo oczekiwany SDK do iPhone. Na razie beta, na razie pracuje (chyba) tylko z emulatorem, ale i tak wiele zmieni na rynku programów na iPhone jak i również iPod Touch. Dla programistów piszących na urządzenia przenośne to nowy rynek, dla użytkowników to szansa na dużo nowych aplikacji. Napisane programy będzie można sprzedawać poprzez iTunes, po podpisaniu umowy z Apple (za symboliczną opłatą 99 USD). Z wpływów ze sprzedaży aplikacji 30% zgarnie Apple za hosting, obsługę kart etc. SDK jest darmowe, więc tylko ściągać, i pisać :) Wcale nie trzeba mieć dostępu do iTunes aby na tym zarobić (myślicie że Hindusi nie zabiorą się za pisanie gierek?). Aha, trzeba mieć Leoparda i Intelowego Maca.

W podpunktach

Posted in apple,film by Hubert on the March 14th, 2007

Dziś wpis w starym stylu, w podpunktach

  • Dojeżdżam teraz dłużej do pracy, z czego jestem bardzo zadowolony – więcej czasu dziennie na słuchanie podcastów i audiobooków :-) Do tego wiosna się zbliża!
  • [OS X Only] Nie rozumiałem, do czego służy program QuickSilver, aż do dziś, kiedy wreszcie postanowiłem spróbować. Jest to faktycznie, jak piszą twórcy, wetware interface. Po kilkunastu minutach używania czuję się jakbym używał go od miesięcy. Nie napiszę Wam, do czego służy – spróbujcie zrozumieć sami, tak jak ja.
  • Ciekawy film o graczach RPG… ze szkockim akcentem. Polecam każdemu w temacie. GamerZ!

Jak słuchać piosenek z IndieFeed po kolei?

Posted in apple,itunes by Hubert on the February 19th, 2007

Jest wpis w stylu kolegi Chopeena, czyli “wpisuję żeby samemu pamiętać”.

Indiefeed jest podcastem którego głównym celem jest dostarczenie dziennie jednej piosenki niezależnego artysty w wybranym gatunku. Pozwala to poznać nową muzykę, poszerzyć swoje horyzonty, a muzykom się promowac. Każda piosenka zakończona jest kilkunastosekundową informację DJ-a na temat artysty. Fajnie.

Jednak w iTunes nie daje się słuchać podcastów tak aby po skończeniu jednego zaczynał się drugi. Na początku stworzyłem sobie playlistę “IndieFeed” i pracowicie dodawałem piosenki do niej.

Istnieje jednak lepsze rozwiązanie: tzw. SmartList. SmartList pozwala na stworzenie playlisty która zawsze będzie zawierała piosenki które spełniają określone warunki. W tym przypadku było do słowo “IndieFeed” wpisane w nazwę albumu… I voila – mam listę z zawsze aktualną listą kawałków z IndieFeed.